YGS Sınavına Girecek Öğrencilerimize Başarılar Dileriz

Alucra Vakfı Gençlik Kolları olarak 1 Nisan 2012 tarihinde yapılacak (YGS) Yükseköğretime Geçiş Sınavına girecek Alucralı Öğrencilerimize başarılar dileriz .

Sınavda Öğrenciler üniversiteye yerleşebilmek için 4 ders üzerinden ( Türkçe, Matematik; Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler) 160 soruyu cevaplandıracak.

2012 YGS Giriş Yerleri, YGS Giriş Belgesi ÖSYM tarafından açıklandı.YGS Giriş Yerleri öğrenmek için Aşağıdaki kırmızı Linki Tıklayıp, Çıkan sayfada TC Kimlik no ve şifreniz ile yerlerinizi öğrenebilirsiniz…

YGS Giriş Yerleri İçin Tıklayın!

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na girecek adaylar sınava giriş belgelerine ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşabilecekler.

ÖSYM’den edinilen bilgiye göre, YGS’ye katılacak adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile bugünden itibaren ÖSYM’nin “http://ais.osym.gov.tr” internet adresinden edinebilecek.

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak.

 

ÖSYM Başkanlığından Yapılan Duyuru:

 

2012 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS): Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

2012 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 1 Nisan 2012 Pazar günü yapılacaktır.

Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi“ni, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 19 Mart 2012 tarihinde saat 16.00″dan itibaren ÖSYM”ninhttp://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi“ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus Cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur

 

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

köyler arası bilgi yarışmasının finali 24 Nisan Pazar

Okçular’da Görkemli Final

Vakfımızın geleneksel olarak beşincisini düzenlediği köyler arası bilgi yarışmasının finali 24 Nisan Pazar günü Okçular Tekkesi’nde büyük bir şölen eşliğinde gerçekleşti.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: