Yerel Tatlar’da hemşerilerimiz ile bir aradaydık

Alucra gecesinde tüm hemşerilerimiz gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler.

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı başkanı Sn. Muzaffer DANALIOĞLU’nun açılış konuşmasıyla başlayan festival hemşerilerine yoğun katılımlarından dolayı şükranlarını sunarak, Alucra’mızın ne kadar da çok yöresel tatları olduğunun altını çizen vakıf başkanımız birlik ve beraberlik mesajını tüm halka iletti.

Beyoğlu Belediye Başkanı Sn. Ahmet Misbah DEMİRCAN protokol konuşmasında özellikle Alucra halkının misafirperverliğini ve yerel tatlarını beğendiğini dile getirerek gecenin birlik gecesi olması hususunda önemli noktalara değindi.

Protokol konuşmaları ardından festival havai fişek gösterisiyle devam etti.

Alucra Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Murat YAKUPOĞLU “Gençlerin de toplumun yapı taşlarından biri olduğunu belirterek toplum bilincini aşılanması gerektiğini” belirterek, birlik ve beraberlik mesajlarıyla konuşmasını sonlandırdı.

Gecenin konukları arasında yöremiz açısından değeri büyük olan ses sanatçımız Mustafa KÜÇÜK, Bayram KANTAR ve Sevda GÜL gece de hemşerilerimizi yalnız bırakmadı. Köklüce Köyü’nün folklor ekibi de oynadıkları halk oyunlarıyla geceyi renklendirdi.

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Gençlik Kollarının düzenlediği tiyatral gösteri hemşerilerimizden büyük ilgi topladı. Eski yöremize ait geleneksel bir köy düğünü canlandıran Alucra Vakfı Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Fadime KAYA ve Basın ve Yayın Sorumlusu Gökmen YAYLACI’nın sergilediği tiyatro gösterisi tüm hemşerilerimiz tarafından ilgiyle izlenerek festivalde büyük bir takdir topladı.

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Ramazan Bayramınız Mübarek olsun

Ramazan Bayramınızı Kutlarız

Alucra Gençlik olarak tüm hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını kutlarız.

Bir Cevap Yazın