Alucra Vakfında Sıtkı ASLANHAN Semineri

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı hizmet binasında gerçekleşen seminere gençler ve vakıf yöneticileri katıldı. Sıcak bir ortamda gerçekleşen seminerde Alucralılarla ayrı bir diyalogunun ve dostluğunun olduğunu söyleyerek seminere başlayan Sıtkı ASLANHAN, seminere gelenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Seminerin içeriğini insan, aile ve çocuk eğitimi üzerine belirleyen Sıtkı ASLANHAN katılımcıların yaklaşık 2 saat süren seminer boyunca oldukça istifade edeceği bilgileri paylaştı.

Seminerden çarpıcı notları paylaşacak olursak;

* Çalışmadan emek vermeden gayret göstermeden BAŞARI gelmez.
* Baba çocuklarının arkadaşı olamaz çünkü Baba konum itibariyle otoritesini hissettirmek zorundadır.
* Peygamberimizin cihat hareketi bir gençlik hareketidir. Gençlerin yetiştirilmesinde anne baba çok önemli bir mesuliyet içerisindedir.
* İlköğretim çağındaki çocuklar cep telefonu kullanmamalıdır.
* Dünyanın en zeki insanı Türklerdir ama bu zekasını maalesef hayırlı olmayan işlere harcamaktadır.
* Sevgisiz ve merhametsiz yetişen çocuklar toplumun potansiyel suçlularıdır.
* Evlenecek gençlerin ailelerin uyumu çok önemlidir.
* Evinde interneti olanın evliliği herzaman tehlikededir.

Bu ve bunun gibi birçok başlık altında oldukça faydalı bir seminer sunan Sıtkı ASLANHAN, gelen dinleyicelere pür dikkat dinledikleri için seminer sonunda teşekkürlerini iletti. Seminer sonunda sorulan soruları cevaplamasının ardından bir başka seminerde tekrar bir araya gelmek istediğini ileterek semineri noktaladı.

Alucra Vakfına gelen misafirlere teşekkürlerini ileten Başkan Necdet Bekçi, organizeyi sağlayan gençlik kollarına ve Sıtkı beyin gençlerle seminerde buluşmasına sponsor olan Muzaffer Danalıoğluna teşekkürlerini iletti.

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

köyler arası bilgi yarışmasının finali 24 Nisan Pazar

Okçular’da Görkemli Final

Vakfımızın geleneksel olarak beşincisini düzenlediği köyler arası bilgi yarışmasının finali 24 Nisan Pazar günü Okçular Tekkesi’nde büyük bir şölen eşliğinde gerçekleşti.

Bir Cevap Yazın