Vakıf Yönetimimiz Burs Alan Öğrencilerimizle Kahvaltıda Buluştu.

İstanbul’daki sivil toplum kuruluşları arasında önemli bir yeri olan Alucra Vakfı, başkanları Necdet Bekçi ve yönetim kurulunun yaptığı faaliyetlerle dikkatleri üzerinde topluyor. Temsil ettikleri kitlenin sesini duyurmaya, sorunlarına çözüm yolları bulmaya ve uyguladıkları farklı projelerle üyelerini bir araya getirmeye çalışan Necdet Bekçi Başkanlığındaki Alucra Vakfı, son yıllarda Alucra Gençliği ile ilgili çalışmalara daha fazla ağırlık vermeye başladı.

 150 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS…

Vakfın gençlerle ilgili yaptığı en önemli faaliyetlerden birisi kuşkusuz hayırsever işadamlarının katkıları ile 150 üniversite öğrencisine burs verilmesi projesi. Vakıf bu sene büyük çaba göstererek özellikle Alucralı işadamlarının fedakârlık ve katkıları ile Alucralı olan 150 üniversite öğrencisine burs sağladı. Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen kahvaltıda mutluluğu yüzünden okunan Başkan Bekçi, amaçlarının sadece öğrencilere burs vermek olmadığını, onlarla bir araya gelerek hem vakıf yönetimi hem de birbirleriyle tanışmalarını sağlamak ve onlar için vakfın başka ne yapabileceği konusunda fikirlerini almak olduğunu söyledi.

Bilal Gülep, Necdet  Bekçi, Av. Nuray Ekşi ve Ahmet Yöre

NECDET BEKÇİ’DEN BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN’A TEŞEKKÜR…

Vakıf başkanı Necdet Bekçi, açılış konuşmasında kendini ve yönetim kurulu arkadaşlarını tanıtarak Alucra Vakfı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Katılımdan dolayı oldukça keyifli olduğu gözlenen Sayın Bekçi, gençlere mikrofon vererek hem kendilerini tanıtmalarını hem de duygu ve düşüncelerini ifade etmelerin sağladı. Sayın Bekçi daha sonra yaptığı konuşmada Beyoğlu Gençlik Merkezini kendilerine açan, genç ve gençlere çok değer veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a teşekkür ederek konuşmasına şöyle devam etti. “Değerli arkadaşlar sizlerle burada beraber olmaktan çok mutluyuz. Her birimiz değişik sebeplerden dolayı memleketimizden kalkıp İstanbul’a ya da farklı bir yere gelmişiz. Memleket dışında yaşarken, gelenek ve göreneklerimizi, kültürümüzü yaşatmak için çeşitli dernek çatıları altında toplanıyor, faaliyetler yürütüyoruz. Biz Alucra Vakfı olarak, bütün derneklerimize sahip çıkarak, onların tavsiyeleri ile okuyan öğrencilerimize destek vermeye, mağdur ve ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin sorunlarına çözüm bulmaya, doğup büyüdüğümüz memleketimize ve memleketimizin insanlarına, imkânlarımız çerçevesinde yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Sizler Alucra gençleri olarak bizim için çok değerlisiniz. Bir dahaki sefer Gençlik Kollarımızın organizasyonu ile bütün Alucra gençlerini bir araya getireceğiz. Buradan size bir müjdeyi daha vermek istiyorum. Vakıf binamızda bir odayı sınıfa dönüştüreceğiz. Sizler için tam donanımlı etüt odası haline getireceğiz. İçini bilgisayar vb. ne gerekiyorsa donatacağız. İsteyen öğrencilerimiz gelecek burada istediği gibi ders çalışacak veya bir birinize ders konusunda yardımcı olacaksınız.” Ayrıca Alucra Vakıf Başkanlığının yanı sıra Beyoğlu Belediyesi Encümen üyesi olan Sayın Bekçi,  hem Beyoğlu Gençlik Merkezi ile ilgili hem de Kefken Çevre Yaz Kampı hakkında kısa bir slâyt gösterisi yaptı. Sayın Bekçi, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın gençlere ve eğitime vermiş olduğu önemden bahsederek Beyoğlu Belediyesi Kefken Çevre Yaz Kampı’nda kendilerini iki veya üç gün misafir edebileceklerini belirtti.

 

AVUKAT NURAY EKŞİ: OKUL BİTMEDEN YABANCI DİL SORUNUNU MUTLAKA ÇÖZÜN…

Alucra Vakfı Başkan Vekili Av. Nuray Ekşi ise geçmiş tecrübelerini anlatarak tavsiyelerde bulundu ve öğrencilere hangi bölüm olursa olsun yabancı dil konusunu okul bitmeden çözmeleri gerektiğini belirtti. Toplantıya sonradan katılan Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyesi Adnan Kaya ise bundan sonraki süreçte daha güzel projelerle gençlerle beraber olmaktan mutluluk duyacaklarını belirterek, gençlere her konuda destek vereceklerini söyledi. Alucra Gençlik Kolları Başkanı Bilal Gülep ise yaptığı konuşmada Alucra Gençlik Kolları olarak yaptıkları çalışmalardan bahsederek 2012 yılında yapmayı planladıkları programları anlattı ve yapacakları etkinliklere tüm gençleri ve katılımcıları davet etti.

Boğaziçi Gündem

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

köyler arası bilgi yarışmasının finali 24 Nisan Pazar

Okçular’da Görkemli Final

Vakfımızın geleneksel olarak beşincisini düzenlediği köyler arası bilgi yarışmasının finali 24 Nisan Pazar günü Okçular Tekkesi’nde büyük bir şölen eşliğinde gerçekleşti.

Bir Cevap Yazın