Vakıf Başkanımızın Kutlu Doğum Mesajı

Vakıf Başkanımızın Kutlu Doğum Mesajı

Her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında  kutladığımız ve Peygamber Efendimizin doğumuna denk gelen geceye Mevlit Gecesi denir.

Peygamber Efendimizin Doğum Yıl dönümüne isabet eden haftaya da Kutlu doğum Haftası diyoruz.

Bu gece Anadolu Türk Beylikleri zamanında kutlanmaya başlanmış ve günümüze kadar süregelmiştir.

Takipçisi olduğumuz geleneğin kudreti, Ulusumuzun gönlünde ve yüreğinde  capcanlı yaşaması, istikbal için bizlere umut vermektedir. Yüzyıllar boyunca görülmüştür ki Türk Milleti inançlı ve sağduyulu olmakla beraber barış ve huzurun simgesi olarak Dünya tarihindeki yerini muhafaza etmektedir.

Bu manada,

Alemlerin Efendisi,gönüllerimizin sultanı,insanlığın kurtarıcısı Peygamber Efendimiz (SAV) i hangi yazıyla, şiirle, methiyeyle, cümleyle ve kelimelerle anlatırsak anlatalım yetersiz ve aciz ve eksik kalacaktır.

Hani sevgiliye olan sevgini çok istemene rağmen anlatamazsın ya, kalbin atar,kelimeler düğümlenir boğazına ve yetersiz kalır. İşte Resulullah aşkı ondanda ileridir. Kainatta hiçbir insan onun kadar sevilmedi. O Nebi ki her zaman müminlerin sevgiyle çarpan kalbi, gözündeki yaş, yüreğindeki sevdadır.

İşte onun içindir ki Peygamber Efendimizin sevgisi yaşantımızın ayrılmaz bir parçası olmalı, hayatımızı onun hayatına endekslediğimiz zaman Dünya da ve Ahirette, huzuru mutluluğu yakalayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bundan nasıl şüphe olunur ki,

O sabrın kalesi,

O adaletin timsali,

O sevgi ve muhabbetin anahtarı,

O   ilmin rehberi ve karanlıkların aydınlığıdır.

O  Ve bizler hayatın  neresindeyiz.

Gelin hep beraber bunun muhasebesini yapalım.Kendimizi ve nefsimizi ince elekten geçirelim.Çıkmaz ve karanlık sokaklarda dolaşmaktan vazgeçelim. Kaldı ki  hepimiz için çok uzun bir zaman da kalmadı zaten.

Geliniz, sizleri hep beraber bu kutlu doğum haftasında Peygamber Efendimizi tanımaya ve onun sevgisiyle yaşamaya  davet ediyorum.

Selam olsun Allah’ı ve Resulunü sevenlere.

Selam olsun onun sancağı altında birleşenlere

Selam olsun Allah ve Resulü için birbirini sevenlere

KUTLU DOĞUM HEPİMİZE VE TÜM İNANANLARA KUTLU VE MÜBAREK OLSUN

 

Sinan KARAVELİ

​Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı

Vakıf Başkanımızın Kutlu Doğum Mesajı

Mescid-i Nebevi

Vakıf Başkanımızın Kutlu Doğum Mesajı

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Milletimizin başı sağolsun. Alucra

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Dün gece yaşanan hain terör saldırısında şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: