VAKIF BAŞKANIMIZIN 2013 - FESTİVAL KONUŞMASI

Vakıf Başkanımızın 2013 – Festival Konuşması

Sayın Bakanım, Sayın Milletvekillerim, Sayın Valim, Sayın Kaymakamım, Sayın Komutanım, Sayın İlçe Emniyet Müdürüm, Sayın İl ve İlçe Belediye Başkanlarım, Siyasi Partilerimizin değerli temsilcileri, Sayın Muhtarlarım, Sevgili Hemşehrilerim, gençler, hanımefendiler, beyefendiler, Alucra Kaymakamlığımız, Alucra Belediye Başkanlığımız ve Alucra Vakfımızın ortaklaşa düzenlemiş olduğu 12.Alucra Ekin ve Kültür Festivaline hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Tüm katılımcıları, Sayın Protokolu şahsım ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, sağlık  huzur ve barış dolu yarınlarda  beraber olmayı diliyorum.

Festivalin düzenlenmesindeki amacımız tüm yöre halkımızı bir araya getirmek birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek gelecek nesillere kültürümüzü ve geleneklerimizin ulaşmasını sağlamak ve yöremizdeki doğal güzelliklerimizin ülke genelinde tanıtımını yapmaktır. Bu günkü birlik ve beraberlik tablosu bizleri fazlasıyla memnun etmekte ve düzenlenen festivalin amacına ulaştığını göstermektedir. Bu festival, bizleri ortak payda da buluşturan, kaynaştıran, sosyalleştiren, gelenek, görenek örf ve adetlerimizi öğrenmemize yardımcı olan, geçmişimizle buluşmamıza katkı sağlayan kültürel bir etkinliktir. Şunu unutmamalıyız ki bir toplumu, bir devleti ayakta tutan en büyük zenginlik kültürel zenginliktir, kültürel kimliktir. Devletin görevi kültürel zenginliklerin gelişmesine katkı sağlamaktır. Bu manada bize destek veren Giresun Valiliği ve Kültür Bakanlığımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

Siz değerli hemşehrilerime şunuda hatırlatmak istiyorum, Alucra’mızda ve ülkemizde Dinamik ve şuurlu bir gençlik yetişiyor, bu kardeşlerimize sahip çıkmak aralarındaki bağları kuvvetlendirmek ve onlara gerçek anlamda hissettirmek konusunda biz büyüklere büyük iş düşmektedir. Genel anlamda düşünürsek biz büyük bir gücüz, bir olalım, beraber olalım ve gelecek nesillere güzel örnek olalım.      Ben fazla zamanınızı almak ve diğer konuşmacılara da zaman vermek açısından, kısaca göreve geldiğimizden bu güne  yaptığımız hizmetleri sıralamak istiyorum.

1 – 14 Ekim 2012 Pazar günü yapılan Genel Kurulda mütevelli üyelerimizin teveccühü ile göreve başladık Vakıf Mütevelli Heyet Başkanlığına Muzaffer DANALIOĞLU, Vakıf Başkanlığına Sinan KARAVELİ, Başkan Yardımcıları, İlhami KONUKÇU, Ahmet DİKBAŞ, Halit KİRAZLI, Genel Sekreter, Alparslan KARAMANOĞLU, Genel Muhasip, Veysel DUYUŞ ve Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Ali KAYA, Ali DİNDAROL ve  Arif DEDE seçilmişlerdir.

2 – 2012-2013 Öğretim yılında Alucralı 180 Üniversite öğrencisine Eğitim Bursu verdik. Bu dönemde vermeye devam edeceğiz.

3 – Vakfımıza maddi manevi yardım yapan iş adamlarımıza ve Köy Dernek Başkanlarımıza Taksim Point Otelde teşekkür yemeği verdik.

4 – Giresun Milletvekilimiz ve Mütevelli Üyemiz olan Sayın Nurettin CANİKLİ’yi Ankara’da ziyaret ettik.

5 – Alucra, Şebinkarahisar ve Çamoluk ilçelerinin Dernek ve Vakıflarıyla bir araya gelerek   oluşturdukları Güç Birliği Platformuna destek vererek, bölgemizin öncelikli ve acil ihtiyaçlarının giderilmesi ile ilgili çalışmalarda yer alarak katkı sağladık  ve devam ediyoruz.

6 – Kadın Kollarımız 20 Nisan 2013 Cumartesi günü Kutlu Doğum Haftası ile ilgili kalabalık bir Katılımın sağlandığı etkinlik düzendi.

7 – 28 Nisan 2013 Pazar günü Alucra’mızı temsilen, Köy Derneklerimiz ve hemşehrilerimizle beraber büyük Giresun yürüyüşüne katıldık. Feshane’de yapılan Giresun Günlerinde Vakıf olarak tüm hemşehrilerimize yöresel yemeklerimizi ve kültürümüzün tanıtılmasında katkı sağladık.

8 – 11.05.2013 tarihinde Beyoğlu Belediyemizin sponsor olduğu 10 otobüs ile Çanakkale Şehitliğine Kadın Kollarımız, Gençlerimiz ve Köy Derneklerimiz ile ziyaret gerçekleştirdik.

9 – Bölge Milletvekillerimiz ile İlçemizin Siyasi Parti temsilcilerini Vakfımızda kabul ederek Bölgemiz ve insanlarımız ile ilgili gelişmeleri müzakere ettik.

10 – Bölgemizde yapılan toplantı ve etkinliklere Vakıf yönetimi olarak katılım sağlayarak görüş ve önerilerimizi dile getirdik

Değerli dostlar, festivalimize bugüne kadar maddi manevi katkı sunan iş adamlarımıza, yapılan kültürel etkinliklerde Alucra’mızı ve vakfımızı en iyi şekilde temsil eden kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, esnaflarımıza, sanatçılarımıza, basınımıza, belediyemize, derneklerimize, kaymakamlık ve valiliğimize, ayrıca zamanlarını ve imkanlarını hiçbir karşılık beklemeden Alucra ve Alucra Vakfı için harcayan Yönetim  Kurulu arkadaşlarıma, Türkiye’nin dört bir yanından buralara kadar gelen tüm dostlarımıza ve son olarak baba ocağı olan Alucra’mızı tüm zorluklara rağmen terk etmeyen hemşehrilerime tekrar teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Güzel, saygı ve hoşgörü çerçevesinde bir festival diliyorum.

Sinan KARAVELİ
Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Milletimizin başı sağolsun. Alucra

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Dün gece yaşanan hain terör saldırısında şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın