Alucra vakıf logo mini jpg

Vakfımızdan Basın Açıklaması

 Konu ile bilgi veren Alucra Vakıf Başkanı Necdet BEKÇİ, Bizlerden öncekiler İstanbul’a ata topraklarımız olan Alucra’mıza ve Alucralımıza hizmet etmek adına Alucra Kalkınma ve eğitim Vakfı’nı kurarak büyük ve kutsal hizmetlere imza atmışlardır. Bugün ise bu görevleri bizler yapmaktayız. Yaptığımız hizmetin iki ayağı bulunduğuna inanmaktayız. Her ne kadar Aluca için çalışıyorsak da gurbette  ise çok daha büyük nüfusu oluşturmaktayız.

Gurbetteki hemşehrilerimiz ne kadar güçlü olurlarsa ki Alucra’ya yani Ata topraklarına daha çok hizmet götürebilirler. Dolayısıyla bizlere düşen Hem Alucra hemde gurbetteki Alucra’lılara hizmet etmeliyiz ve hem Alucra’daki , hemde Gurbetteki hemşehrilerimizi zinde tutmalıyız.

Bu nedenle Alucra’da da hemşehrilerimizin derdini ve sıkıntısına çözüm sağlayabilecek bir ayak oluşturmalıyız diye düşündük. Alucra’da esnaf olan Recep SÜLEYMANOĞLU’na bu teklifmizi yaptık. Kendisi de büyük bir olgunluk ve sorumlulukla kabul ederek arkadaşları ile temsilciliği oluşturdular.

Belediye Başkanımız ile de görüşülerek Belediye Parkı içerisinde bulunan bir dükkanı da vakfa tahsis ederek Başkanımız da katkıda bulunmuş oldu. Artık Alucra Vakfımızın Alucra Merkezimizde bir temsilciliği de olmuş oldu. Alucra’da bulunan temsilciliğimize İstanbul’dan tedarik edeceğimiz ihtiyaç malzemelerini (gıda,giyim vb.) temsilciğimiz tarafından dağıtımı da yapılacaktır.

Emeği geçen tüm hemşehrilerimize çok teşekkür ederek bundan sonraki çalışmalarımızı devamlı suretle şubelerimiz ile istişareli yapacağımızı ifade etmek istiyorum.

Tüm hemşerilerime saygı sevgi ve muhabbetlerimi sunarım.

Necdet BEKÇİ

Alucra Vakfı Alucra Şube Temsilciliği

Recep SÜLEYMANOĞLU
Halil KÖYMEN
Turgay BEKÇİ
Emrah ZORBA
Şenol ASLANTÜRK
Aslan BODUR

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Ramazan Bayramınız Mübarek olsun

Ramazan Bayramınızı Kutlarız

Alucra Gençlik olarak tüm hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını kutlarız.

Bir Cevap Yazın