Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı

Vakfımızdan Alucra Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur…

Bilindiği üzere Alucra Vakfı kuruluşundan itibaren ilçemizde birlik  ve beraberliği pekiştirmek , Alucra’mızda  bir nebze olsun ekonominin canlanması , en önemlisi silayi rahim yapma adına İlçemizde ALUCRA EKİN FESTİVALİ  adı altında etkinlik düzenlemektedir.

Kuruluşumuzdan itibaren yapılan festivallerde , Gerek katılan Ulusal ve Yöresel  sanatçılarımız gerekse  Misafirlerimiz  ile takdire şayen programlara imza atılmıştır.

Alucra Ekin Festivalinin yapılış amacı ,Yukarıda bahsettiğimiz sebeplerinin yanında ,seçilen Alucra Eğitim ve Kültür Ağası’nın beyan ettiği bütçe ile Hayırsever işadamlarımızın da katkıları ile Alucra’lı öğrencilerimize Eğitim yardımı yapılmaktadır. Şimdiye kadar yardım alan öğrencilerimizden şu anda işadamı ,Mühendis,Doktor,Avukat gibi yetişmiş beyin gücümüz bulunmaktadır.

Bu Yıl ,Alucra Ekin Festivalimizi tamamen yöresel sanatçılarımıza tahsis ederek  kendilerini ve Sanatlarını hemşehrilerimizle buluşturma  fırsatı oluşturmak istedik.

Dolayısıyla bu yıl sanatçı için bir bütçe oluşturma yerine ,sanatçılarımızın da katkıları ile bu bütçeyi önümüzdeki yıl öğrencilerimize eğitim yardımı olarak dağıtmayı taahhüt etmekteyiz.
Böylece her fırsatta Alucra için sevdalarını kaleme ve ezgilere döken sanatçılarımıza da bir şans doğmuş olacağı kanaatindeyiz.

Dolayısıyla 26 AĞUSTOS 2012 PAZAR günü 12.düzenleyeceğimiz ekin Festivali için sanatçılarımıza ayırdığımız bütçe olmayacak ve önümüzdeki yıl dağıtacağımız eğitim yardımına da Sanatçılarımızında  ciddi katkıda bulunmuş olacağı kanatindeyiz….

Böylece tüm Alucra’lı Sanatçı Hemşehrilerimize çağrımızı yaparak kamuoyuna saygılarımızla arz ediyoruz..

Alucra Kalkınma Ve Eğitim Vakfı

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Milletimizin başı sağolsun. Alucra

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Dün gece yaşanan hain terör saldırısında şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: