Üniversiteli Gençlerimizle Buluştuk

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Gençlik Kolları olarak bursiyerlerimizi ağırladık. Gençlik Kolları’nın tanıtım filmi izlenildikten sonra gençlerle Alucramız ve Alucra gençliği hakkında hem bilgilendirme hemde soru cevaplarla hem gençlerin hemde üniversitelilerin vakfımıza katılımını artırmanın yollarının aradık.

Gençlik Kolları Başkan Vekilimiz Sn Fadime Kaya “Faaliyetlerimizle alakalı olarak detaylı görselleri hep beraber izledik, bu faaliyetleri üniversiteli gençlerin dokunuşlarıyla çıtayı daha da yukarı çıkartmak” olarak üniversiteli gençlere olan bakış açımızı genel hatlarıyla özetlemiştir.

Gençlik Kolları Başkan Yardımcımız Sn Kubilay Göncü “Alucra Gençliğinin ilimli gençlerden oluşmasının gerektiğini ve bu gençlerin Alucra’nın ekonomik ve kültürel bakımdan gelişmesi için projeler üretmelerini” istedi. Ayrıca Göncü “üniversiteli gençlerin vakıf Gençlik Kolları’nda görev almalarının da gerektiğini” belirtti.

Üniversite Birim Başkanımız Sn Gökmen Yaylacı ise “Üniversiteli gençler ile önümüzdeki dönemde daha sık ilişkiler kurarak, vakfımıza kazandırmak ve işlerlik kazandırmak istediğini ve planlamalarının bu yönde olduğunu” sözlerinde ifade etti.

Programın ilerleyen kısmında Genel Sekreterimiz Sn Turgay KIRKIL’da “üniversiteli gençlerin, bulundukları her ortamda katma değer oluşturduklarını, bunun bir bayrak yarışı olduğunu ve bizlerinde özellikle kendilerinden sonra üniversiteli gençlere bu görevleri devrederek vakfımızın ve Alucra’mızın çıtasını yükseltmek istediklerini” sözlerinde açıkça belirtti.

Kırkıl ayrıca “Üniversite gençliğinin dinamizm ve enerji olduğunu, üniversitelilerle sadece vakıf çatısı altında değil üniversitelerde de projeler yapmak ve başarılar elde etme niyetinde olduklarını, kampüslerde Alucralılık farkındalığı oluşturmak gibi çok önemli bir misyonu gerçekleştirme istekleri olduğunu” ifade etmiştir.

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Selahattin Süleymanoğlu

Vakfımızın Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Vakfımızın Olağan Genel Kurulunda Selahattin SÜLEYMANOĞLU Vakıf Başkanı seçilmiştir.

Bir Cevap Yazın