Alucra Vakfı Gençlik Kolları Topçam Derneğinde dernek üyeleri ve gençlik kollarıyla buluştu.

Topçam Derneğini Ziyaret Ettik

Alucra Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Murat Yakupoğlu gençlik olarak yapmış oldukları faaliyetleri,yapacakları faaliyet ve etkinlikleri, Topçam derneğinde Topçamlı Gençlerle ve Yöneticilerle paylaştı. Topçam Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Burun yapılacak etkinliklerde Alucra Vakfı Gençlik Kollarıyla birlikte olacağını ve desteklerini esirgemeyeceğini söyledi.

ALUCRA VAKFI GENÇLİK KOLLARI NİSAN -MAYIS AYI ETKİNLİKLERİ:

Yapılacak Faaliyetler Alucra Etkinlikleri ve İstanbul Etkinlikleri olarak iki başlık altında toplandı.

Alucra’da yapılacak Etkinliğin kapsamı: Alucra’da bulunan Okullarımıza araç ve gereç yardımı. Bunun yanı sıra Alucra’da okuyan öğrenciler içerisinden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Belirleyeceği Kafileyi Kefken’de Ağırlamak
Mayıs Ayında bir hafta sonu İstanbul, Samsun, Ordu ve Giresun merkezinde bulunan Vakıf ve Derneklerin katkılarıyla Alucra’ya gezi düzenlemek. Bu gezi etkinliğinin içeriğinde Alucra Gençlik Hatıra Ormanı oluşturmak. Alucra Gençliği ve Gençliğin sorunları konu başlığı altında konferans düzenlemek.  Eğlence tertip etmek. Alucra Spora destek amacıyla bir müsabakada türbünde taraftar olarak yer almak. Şuanda planlanan faaliyetlerdir.

İstanbul’da yapılacak Etkinlikler ise: Nisan ayında İstanbul ve çevresinde Yüksek Öğrenimde okuyan gençlerle beraber bir yemek programı düzenleyerek genç arkadaşlarımıza destek olmak.Gelenekselleşmiş olarak yapılan Kur’an -Kerim okuma yarışmasını yine Nisan ayı içerisinde tertiplemek. Ayrıca dernekler arası lise düzeyinde bilgi yarışmasını tekrar düzenlemek. Nisan ayındaki programlarımızdandır.

Aynı zamanda yine bu aylarda Dernek ve Alucralı Büyük şahsiyetleri ziyaretlerimiz devam edecektir.

Alucra vakfı gençlik kolları başkan yardımcısı ve aynı zamanda Topçam dernek yönetim üyesi olan Emrullah TEPE, Alucra ilçemizde yapılması vaad edilen her türlü projenin 2014 yılı içerisinde ivedi bir şekilde uygulanması gerektiğini bu şekilde ilçemizden dışarıya olan göçlerin bir nebzede olsa engelleyeceğine inandıklarını iletti.

Alucra Vakfı gençlik kolları Başkan yardımcısı Sinan KÖYMEN genel faaliyet olarak belirledikleri İşveren ile iş arayan Alucra hemşehrilerimize bir araya getirmek için çalışmalarının sürdüğü ve ilk girşimlerimizinden olumlu cevaplar aldıklarını söyledi.

Alucra Vakfı teşkilatlanmadan sorumlu Başkan ve Topçam Gençlik kolları başkanı Mustafa BURUN, Alucra vakfı gençlik kolları ile Derneğimiz gençlik kollarının ortak programlar düzenleyebilceklerini iletti.

Alucra Vakfı Gençlik Kolları Topçam Derneğinde dernek üyeleri ve gençlik kollarıyla buluştu.

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Ramazan Bayramınız Mübarek olsun

Ramazan Bayramınızı Kutlarız

Alucra Gençlik olarak tüm hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını kutlarız.

Bir Cevap Yazın