Terörü lanetliyoruz

Terörü Lanetliyoruz

            

 

10 Ekim 2015 tarihinde Cumartesi günü sabah saatlerinde Ankara ili Sıhhiye Meydanındaki  dehşet verici patlamanın haberi ile millet olarak  hepimiz  sarsıldık ve üzüldük.

Öncelikle bu menfur olayları yapan ve yaptıranları şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin birlik ve barışını bozmak, insanlarımızın arasına nifak tohumları ekerek kardeşliğimizi zedelemek isteyen iç ve dış düşmanlarımızın bunu hiçbir zaman başaramayacaklarını bilmelerini isteriz. Bu topraklar yıllarca kürdüyle,  türküyle, arabı, çerkezi, ermenisi ve süryanisiyle barışın ve kardeşliğin bahçesi olmuş, dostluk ve sevgi çiçekleri ile bu günlere gelmiş, bundan sonra da öyle olacaktır.Bu kutsal topraklar üzerindeki birlik ve kardeşlik kıyamete kadar sürecektir.

Güvenlik kuvvetlerimiz, emniyet güçlerimiz ve istihbarat birimlerimizin bu menfur olayları gerçekleştirenleri en kısa zamanda tesbit ederek yakalayıp gerekli cezayı vereceklerinden asla şüphemiz yoktur.

Hain saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet, yaralılara da  acil şifalar diliyoruz.

Barışın sevginin ve hoşgörünün egemen olduğu, kardeşlik ve dayanışmanın yanında,  çalışarak Ülkemizi çağdaş ve ileri medeniyetler seviyesine ulaştıracağımız düşüncesi ile ortak paydamızın birbirimize karşı tahammül olması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Allah’tan ülkemize ve milletimize bir daha böyle olaylar yaşatmamasını temenni ediyoruz.

Muzaffer DANALIOĞLU

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Selahattin Süleymanoğlu

Vakfımızın Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Vakfımızın Olağan Genel Kurulunda Selahattin SÜLEYMANOĞLU Vakıf Başkanı seçilmiştir.

Bir Cevap Yazın