Alucra Vakıf Başkanımızın Burakcan Karamanoğlu için taziye mesajı

Saygı ve hoşgörü önceliğimiz olmalıdır

Bu olaylar vatanını milletini ve bayrağını seven hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının yaşamak ve görmek istemediği, çirkin ve hoş karşılamadığımız şeylerdir.

Yıllardır bu bölge de Türk’ü kürdü, lazı,  Alevisi ve  sünnisiyle  birlik beraberlik içinde kardeşçe barış ve saygı çerçevesi içinde yaşayan insanlarımız bunu yine başaracak anlayış ve hoşgörüye sahiptir. Bizleri anlamsız ve boş şeylerle birbirimize düşürmek isteyen, aramızdaki barış ve huzurlu kardeşlik ortamını bozarak nifak sokmak isteyen hainlere fırsat vermeyeceğiz.

Etnik kökeni ve inancı ne olursa olsun, herkes  bu memleketin insanıdır ve öyle kalacaktır.

Hepimiz aynı gemide seyahat etmekte aynı havayı teneffüs etmekte aynı suyu içmekte ve aynı bayrağın altında hür ve medeni olarak yaşamaktayız. Fikirlerimiz ve kültürümüzde farklılıklar olsa bile birbirimize karşı saygı ve hoşgörü çerçevesinde davranmalı birbirimizin hak ve hukukuna riayet etmeliyiz.

Devletimizin ve Anayasanın bizlere  verdiği hak ve hürriyetler çerçevesinde her türlü meşru haklarımızı  tabii ki sonuna kadar  kullanacak Anayasal haklarımızın koruyucusu olacağız. Her zaman olduğu gibi bunları yaparken önce insanlarımıza olmak üzere milli ve manevi değerlerimize de saygı gösterip zarar vermemeye dikkat edeceğiz.

Saygı ve hoşgörü her yerde ve her zaman birinci önceliğimiz olmalıdır.

 

                                                                         Muzaffer DANALIOĞLU

                                                          Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Milletimizin başı sağolsun. Alucra

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Dün gece yaşanan hain terör saldırısında şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın