Ordulular Birliği Hizmet Vakfı ve Ordu Dernekler Platformu genel başkanları beraberindeki stk yönetici ve temsilcileri ile Giresun Federasyonu Genel Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Ordu STK’ları Giresun Federasyonu’nu ziyaret etti

Ziyarette Türk Amerikan Giresunlular Derneği Genel Başkanı Cevdet Özdemir ve GDB Eski Genel Başkanı Halil Kütük ve GİMEV Başkanı Ali Aydın da hazır bulundu.

Ordulular Birliği Hizmet Vakfı Genel Başkanı Kahraman Galav, Ordu Dernekler Platformu Genel Başkanı Dr. Şenel Yediyıldız, Eğitim Koordinatörü Zekeriya Erdim ve Basın Sekreteri Yavuz Atik Giresun Federasyonu’na bir nezaket ziyaretinde bulundular. Pancar çorbası ve yöresel yemeklerin ikram edildiği toplantıda Türk Amerikan Giresunlular Derneği Genel Başkanı Cevdet Özdemir de hazır bulundu.

Ordu ve Giresun sivil toplum kuruluşlarının her birinin kendi illeri ile ilgili çok güzel ve anlamlı çalışmalar yaptığının kaydedildiği toplantıda, bundan sonraki aşamalarda kimi çalışmalarda iki ilin stklarının koordinasyon içinde hareket etmesinin faydalarından bahsedildi.

Tanışma faslından sonra yapılan konuşmalarda birlik ve dayanışmanın önemi üzerinde durularak İstanbul’da toplam nüfusları 1,5 milyonu bulan iki vilayetin sivil toplum kuruluşlarının birlikte hareket etmesinin kardeşlik duygularını güçlendireceği vurgulandı.

Giresun Federasyonu Genel Başkanı Hasan Turan Ordulu misafirlerinin kendilerine yaptığı nezaket ziyaretinden memnuniyet duyduğunu söyleyerek konuklarına teşekkür etti. Turan yaptığı konuşmada, kimi kültürel faaliyetlerde birlikte hareket etmenin İstanbul’daki Giresunlu ve Ordulu nüfusu sosyal, siyasi ve kültürel anlamda güçlendireceğine dikkat çekti. Turan, kontrollü ve organize gücün olumlu gelişmeler için şart olduğunu dile getirerek “Bunun Ordu ve Giresun kamuoyuna da olumlu yansımaları olacaktır. Ordulu kardeşlerimizi 28 Nisan’da Taksim yürüyüşünde ve 2 – 3 – 4 – 5 Mayıs tarihlerinde ise 7. Giresun Günleri etkinliğimizde misafir etmekten ve birlikte olmaktan onur duyarız.” diye konuştu.

Ordulular Birliği Hizmet Vakfı Genel Başkanı Kahraman Galav ve Ordu Dernekler Platformu Genel Başkanı Dr. Şenel Yediyıldız da yaptıkları konuşmalarda sosyal ve kültürel faaliyetlerde koordinasyonun önemi üzerinde durdular. Bundan sonra Giresun Sivil Toplum Kuruluşları ile memleketlerine ekonomik ve sosyal gelişmelerde katkısı bulunacak etkinliklerle birlikte; piknik, gezi, şenlik ve organize edilmiş toplantılarda ortaklaşa hareket etmenin her iki vilayete de çok önemli katkıları olacağına inandıklarını dile getirdiler.

Türk Amerikan Giresunlular Derneği Başkanı da Giresun Federasyonu’nda idi

Ziyarette hazır bulunan Türk Amerikan Giresunlular Derneği Başkanı Cevdet Özdemir de Amerika’daki Giresunluların genel durumundan ve derneklerinin orada yaptıkları faaliyetlerden bahsettikten sonra, kardeşlik ve dayanışma için atılan her adımı desteklediklerini kaydetti.

Özdemir, Giresun Federasyonu’nun faaliyetlerini gururla izlediklerini ve bu yılki Giresun Günleri organizasyonunu ziyaret ederek, önceki yıllarda Kızılderililerin getirilmesinde olduğu gibi çeşitli sürprizlerle desteklemekten memnuniyet duyacağını sözlerine ekledi.

Hasan Turan Cevdet Özdemir’e cevaben, Amerika’daki etkinliklerini takip ettiklerini ifade ederek bu devasa ülkede bulunan Giresunluların birliği ve güçlenmesi için yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür etti. Orada Giresunluların hem ilimiz hem de ülkemizi temsil ettiklerini ifade ederek önemli bir lobi çalışması yürüttüklerini söyledi.

 Ordulular Birliği Hizmet Vakfı ve Ordu Dernekler Platformu genel başkanları beraberindeki stk yönetici ve temsilcileri ile Giresun Federasyonu Genel Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Haber: Zeynep Yıldız

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Beyoğlu’nda bulunan Alucra Vakfı’na bağlı köy dernekleri 7. Giresun Günleri ile ilgili hazırlıkları istişare etmek için toplanıyor.

Bir Cevap Yazın