Kutlu Doğum Programı Düzenledik

Simge düğün salonunda düzenlendiğimiz geceye rağbetin büyük olması bizi çok duygulandırdı. 

Gece Selman Okumuş ve Celaleddin Hocamızın Kur’an-ı Kerim Tilaveti  ile başlayıp Sema Gösterisi ve Tasavvuf Musikisi ile devam etti. Daha sonra Ülkemizin sahasında en meşhur sanatçılarından Sayın Dursun Ali ERZİNCANLI hocamızın halkımıza, Hz.Peygamberimizi (sav) anlatan bir şiir şöleni sundu. Gecemiz Ömer Döngeloğlu  hocamızın hoş sohbetiyle bitti.

Gençlik Kolları Başkanımız Bilal Gülep’in Konuşması 

O kaf dağının ardında yaşayan bir masal kahramanı değil bizden içimizden biridir.

O yetimlerin, anne baba sevgisinden mahrum yaşayanların tesellisidir.

Geçinmek için dağlarda koyun güden kimsesiz bir çoban, dürüstlükten başka sermayesi olmayan genç bir tüccar ve ekmeğini taştan çıkartan bir yiğittir.

O ben sizin babanız gibiyim diyerek bizi kendisinden ayırmayan, mescidi Nebinin inşaasında omuzunda kerpiç taşıyan zor zamanlarda halkıyla birlikte açlıktan midesine taş bağlayandır.

O hanımı Haticenin ardından göz yaşı döken ve ölünceye kadar hayırla yad eden vefalı bir eş, çocukları kucağında vefat eden acılı bir baba, namazda omuzlarına  çıkan torunlarını rahatsız etmemek için secdesini uzatan nur yüzlü bir dededir.

O kızlarını ayakta karşılayan, torunlarını mescidin kapısında gördüğünde koşup onları kucaklayan, sarılıp bağrına basa; Medine nin yetim çocuklarına öz babalarını aratmayan Sevgi Peygamberidir.

Alemlerin Rabbi olan Allah’a şehadet ederim ki Muhammed (sav) onun kulu ve elçisidir.

Ya Muhammed;

Biz sana nasıl aşık olmayalım,

Rabbimiz sana Kuran-ı kerimde Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik demedimi.

Ya Muhammed;

Biz sana nasıl aşık olmayalım,

Bizzat sen bizlere “ ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim demedin mi?

Ya Muhammed;

Biz sana nasıl aşık olmayalım,

Bir işaretinle Alemlerin Rabbi ayı ortadan ikiye bölmedi mi ?

Ya Muhammed;

Biz sana nasıl aşık olmayalım,

Mübarek ayaklarının altında dağlar harekete geçmedi mi ?

Ya Muhammed;

Biz sana nasıl aşık olmayalım,

Mübarek avucunun içinde melekler Allahı tesbih etmedi mi ?

Ya Muhammed;

Biz sana nasıl aşık olmayalım,

Kurumuş olan hurma kütüğü senden ayrılmış olmasına ağlamadı mı ?

Ya Muhammed;

Biz sana nasıl aşık olmayalım,

Tüm insanlar nefsim nefsim derken; sen ümmetim ümmetim diyerek gözyaşı dökmedinmi ?

Ya Muhammed;

Biz sana nasıl aşık olmayalım,

Kıyamet günün de ilk Şefaat edecek  sen değilmisin ? İnsanları cehennemden çıkartıp cennete götürecek olan sen değilmisin ?

Eyy tüm alemlere gönderilmiş kutlu elçi;

Sen Yüce Rabbimizin gönderdiği mesajları bize ulaştırdın.

İşittik itaat ettik Ey Allah ın resulü;

Bizden son isteğin olan “Ey Allahın kulları kardeş olun” tavsiyen hala kulaklarımızda.

Ey canların cananı ; Emrin başımız üzerine…     

 

Gecemizin sunuculuğu’nu yapan Yeşilyurt köyü dernek başkanı Sayın Engin ALIŞ’a bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür ederiz.

Bizleri yalnız bırakmayan ve gecemize renk katan Beyoğlu belediye başkanı Sayın Ahmet Misbah Demircan’a, Akparti Beyoğlu ilçe başkanı Sayın Rüstem Dindarol’a, Mhp Beyoğlu ilçe Başkanı Sayın Osman Gür’e, Sayın Doğan Gülep’e, Sayın Kasım Yağcıoğlu Hocamıza, Sayın Fatih Erbakan’a, Sayın N.Bilal Erdoğan’a, Saadet partisi Beyoğlu ilçe başkanı yardımcısı Sayın Ceyhan Yamak’a, Saadet partisi Beyoğlu gençlik kolları başkanı Sayın Yasin Gürpınar’a, Beyoğlu meclis üyesi Sayın Adnan Kaya’ya, Piyalepaşa mahallesi muhtarı Sayın Sabri Comart’a , Kaptanpaşa mahallesi muhtarı Sayın Mustafa Köse’ye, Alucra Eğitim Derneği başkanı Sayın Tülay Dolu’ya, Çamlıyayla Çatak Mahallesi Dernek Başkanı Mustafa Gülep’e, Kemallı Köyü Derneği başkanı Sayın Metin Demirağ’a , Arduç Köyü Dernek başkanı Osman Coruh’a, Pirili Köyü Dernek Başkanı Sayın Dursun Başyurt’a, Akçicek köyü dernek başkanı Hüseyin Hastaoğlu’na, Kemallı Kadın Kolları Başkanı Sayın Cevahir Yaylacı ve Kurucu Başkanımız Mücahit Şerbetçi’ye teşekkürler ederiz.

SPONSORLARIMIZ: 

Ayrıca gecemize sponsor olan Far Elektrik sahibi Sayın Zihni Gülep’e, Safi Kömür sahibi Sayın Atakan Safi’ye, Beyoğlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Misbah Demircan’a, Saadet Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı Sayın Faruk Yıldız’a, Ozan Eczanesi sahibi Uz.Ecz. Ozan Özgüneş ve Gökçe Tiryaki’ye, Sıla İplik sahibi Sayın Ahmet Turan Hasbal’a, Sayın Bilal Türker’e, Alucra Eğitim ve Kültür Ağamız Sayın Arif Baba’ya,  Yöre Cam sahibi Sayın Ali Yöre’ye, Sayın Osman Elal’e, Taşbaşı Elektrik Sahibi Selim Taşbaşı’ya, Alucdent Diş Polikliniği sahibi Sayın Muammer Uncuoğlu’na, Pamuk Yayıncılığa teşekkürler ederiz.

Kutlu Doğum Programının Resim Galerisine Erişmek İçin Tıklayınız.

 

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Selahattin Süleymanoğlu

Vakfımızın Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Vakfımızın Olağan Genel Kurulunda Selahattin SÜLEYMANOĞLU Vakıf Başkanı seçilmiştir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: