Keşkek Festivalinin Yorgunluğunu Teknede Kahvaltılı Boğaz Turuyla attık.

Keşkek Festivalinin Yorgunluğunu Teknede Kahvaltılı Boğaz Turuyla attık.

Beyoğlu Belediyesi 7. Yerel Tatlar Festivali ve  2. Geleneksel Dünya Alucralılar Keşkek Festivalinin yorgunluğunu teknede boğaz turu ve sabah kahvaltısıyla attık.

Vakıf yönetim kurulu üyelerimiz ve Köy Dernek başkanlarımızın yoğun ilgi gösterdiği Teknede Kahvaltılı Boğaz Turu  etkinliğimiz güzel görüntülere sahne oldu.Teknemizin boğazın serin sularında yol aldığı dakikalarda  Vakıf Başkanımız Sayın Necdet BEKÇİ’nin açılış konuşmasının ardından Alucralı Hukukçular Platformu Başkanı Avukat Esra GÖNCÜ de katılımcılara teşekkür ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Açılış konuşmaların ardından 2. Geleneksel Dünya Alucralılar Keşkek Festivali’ne katkı yapan Köy Dernek Başkanlarımıza  plaketleri verildi.

Dernek başkanlarımız bu manada samimi  duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Kız Kulesinde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra yöresel fıkralar ve vazgeçilmezlerimiz arasında olan horan eşliğinde Kahvaltılı Boğaz turumuz Kasımpaşa iskelesinde son buldu.

Katkı ve Desteklerinden dolayı bizleri yalnız bırakmayan ve bu güzel günümüze şeref veren  Vakıf yönetim kuruluna , Köy Dernek Başkanlarımıza  ve Alucralı Hukukçular Platformu Başkanı Avukat Esra GÖNCÜ’ye teşekkürü bir borç bilir daha güzel organizasyonlarda buluşmayı ümit ediyoruz.

 

 

Dernek başkanları ile tekne turu

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Şehidimizi Ebedi İstirahatgahına Uğurladık

Fırat Kalkanı Operasyonu’unda 20 Ocak 2017 Cuma günü gerçekleşen saldırıda şehit düşen Alucra’mızın Akçiçek Köyünden Uzman Çavuş Emre DORUK kardeşimizi ebedi istirahatgahına uğurladık.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: