Giresunlular Giresun Gecesinde Bağcılarda buluşuyor.

Haydi Giresunlum, Giresun Gecesi’ne!

Birçok yöreden vilayetlerin kendilerine ait gece düzenledikleri organizasyonda yarın akşam (19 Eylül Çarşamba) ise Giresun Gecesi!

Organizasyonda bir standla yer alan Giresun Federasyonu Giresun Gecesi için bütün hazırlıkları üstlendi. Yöresel halk oyunları, ses sanatçıları, çeşitli ikramlar ve gösterilerden oluşacak gecede Giresunlu hemşerilerimizi çeşitli sürprizler bekliyor.

Bakanlar, milletvekilleri, siyasi partilerin temsilcileri, bürokratlar, işadamları, sanatçılar ve basın mensuplarının katılacağı Gecede Giresunlular kendi kültürlerini bütün canlılığıyla sergileyecek.

Giresun Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Kuğu’dan konuyla ilgili görüşlerini sorduk. Giresunlu hemşerilerimizin Giresun’un kültürünün yaşatılması için çok önemli bir sorumluluk taşıdıklarına dikkat çeken Kuğu, bu sorumluluğun ve sahiplenmenin gereği olarak bütün Giresunluları Giresun Gecesine katılmaya davet etti.

Kuğu şöyle konuştu: “Bu gerçekten çok önemli ve anlamlı bir organizasyon. Tek bir vilayete vurgu yapılmaması ve Türkiye’nin 7 bölgesinden illere yer verilmesi, bu illeri temsilen farklı yörelerden onlarca sivil toplum kuruluşunun burada bulunması, kültürel açıdan renkliliği simgelerken; bir arada ve ahenkle yaşamanın canlı tecrübesinden dolayı da gıpta uyandırıyor. Burada kendi kültürümüzü sergilemekle birlikte, ‘Biz birlikte Türkiye’yiz’ mesajının verilmesini çok önemli buluyorum. Ülkemizin geçtiği bu zor dönemde, Türkiye’deki hiçbir yörenin birbiriyle sorunu olmadığını, bütün vatandaşlarımızın kardeşane bir şekilde yaşamaya devam ettiğini deklare etmek açısından bu bir fırsattır. Bu yüzden bütün Giresunlu kardeşlerimi bu etkinliğe davet ediyorum. Giresun’un güzelliklerini sergilemek ve Türkiye’nin birlik ve beraberliğini göstermek adına Herkes buraya gelmelidir, diye düşünüyorum. Haydi Giresunlu göster kendini! Herkes Giresun Gecesi’ne!”

Giresunlular Giresun Gecesinde Bağcılarda buluşuyor.

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Beyoğlu’nda bulunan Alucra Vakfı’na bağlı köy dernekleri 7. Giresun Günleri ile ilgili hazırlıkları istişare etmek için toplanıyor.

Bir Cevap Yazın