Hasan Turan ve Ekibi Güven Tazeledi

Hasan Turan ve Ekibi Güven Tazeledi

Oylama sonrası Hasan Turan “desteğiniz ve güveninize layık olmaya çalışacağız.” dedi.

Sabah kahvaltısı ile başlayan toplantıya çok sayıda federasyon delegesi ile misafirler katıldı.

Misafirler arasında Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Zeytinburnu Belediyesi Eski Başkanı Dr. Adil Emecan, Giresunspor Eski Başkanı Ömer Ülkü, İller Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Ekmen, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Tekiroğlu, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen dikkati çekenler arasındaydı.

Başkan Hasan Turan’ın açış konuşmasıyla başlayan toplantı, misafirlerin konuşması ve raporların takdimiyle devam etti. Turan konuşmasında şunları kaydetti:

“Bu federasyon her ne kadar 2009 yılında kurulduysa da bunun kökleri çok eski yıllara dayanmaktadır. Divan Kurulu Başkanımız Halil Kütük ve arkadaşlarının başlattığı bu çalışma bugün bu noktalara geldiyse o dönem yönetimde bulunan arkadaşların çok büyük katkıları vardır. Bu birliktelik çok büyük işler yaparak bugünlere kadar geldi. Yapılan çalışmaları sizlere az önce görsel olarak aktardık. Çalışmalara katkı veren tüm arkadaşlara teşekkürlerimi arz ediyorum.

Çalışmalarımıza tarihi bir nişan olmak üzere Hidiv Kasrında yaptığımız bir toplantı ile başladık. Tarihimizden aldığımız güçle geçmişi ve bugünü kavramaya çalıştık. Giresun ve Giresunluları temsil kabiliyeti olan hiçbir arkadaşımızı kadromuz dışında bırakmamaya

çalıştık. Her konuda hemşerilerimizle istişare halinde bulunduk. Bu istişareyi de hiçbir zaman ihmal etmedik. Bunun da faydasını her sene düzenlediğimiz Giresun günlerinde gördük. Her yıl yüz binlerce hemşerimizi Feshane’ye getirmeyi başardık.

Malumunuz sivil toplum örgütleri, gönüllü teşekküller insanlarına ve kuruluş amaçlarında var olan isimlere yörelere hizmet etmek amacıyla çalışırlar. Biz de Giresun’un her türlü projesine katkı vermeye çalıştık. Bu projeleri Ordu-Giresun Havaalanı ve Tirebolu Demiryolu projeleri önemli yer işgal eder. Bu konularda her platformda söz aldık; görüşlerimizi ilgililere aktardık.”

Hasan Turan, yapılan çalışmaları kısaca özetledikten sonra destek veren arkadaşlarına ve tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, yeni yönetimin hayırlı hizmetler yapmasını temenni etti.

Misafirler de kısa kısa günün anlam ve önemi hakkında görüş, öneri ve düşüncelerini belirterek eski yöneticiler teşekkür ettiler; yeni yöneticilere de başarılar dilediler. Daha sonra geçilen seçimlerde yeni yönetim yeni isimlerle de takviye edilerek yola devam kararı alındı.

Hasan Turan ve Ekibi Güven Tazeledi

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Beyoğlu’nda bulunan Alucra Vakfı’na bağlı köy dernekleri 7. Giresun Günleri ile ilgili hazırlıkları istişare etmek için toplanıyor.

Bir Cevap Yazın