Giresun’un tanıtımı, Giresun’un büyümesidir

Giresun’un tanıtımı, Giresun’un büyümesidir

“Giresun’un tanıtımı, Giresun’un büyümesidir”
Giresun Federasyonu, genel merkez binasında yaptığı yönetim kurulu toplantısında önemli bürokratları ağırlayarak yapacağı projelerini anlattı. İstanbul Vali Muavini Ahmet Deniz, Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ve İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Hasbal ve HAS Parti eski genel Başkan Yardımcısı Salih Kaçır federasyonun projeleri hakkında bilgi aldılar.
Samimi ve sıcak bir atmosferde gerçekleşen toplantıda misafirlere Giresun Federasyonu’nun Giresun’un tanıtımı ve Giresun markasını güçlendirmek amacıyla yapılan organizasyonlar ayrıntılarıyla anlatıldı.
Giresun Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kuğu’nun açış konuşması ve sunumuyla başlayan toplantıda Giresun Federasyonu, genel merkez binasında yapılan toplantıda önemli bürokratları ağırlayarak yapacağı projelerini anlattı.
Pancar çorbası ile başlayan yemekli toplantı Giresun geleneksel yemekleri ikram edilmesiyle devam etti. Meyve ve tatlının sunulduğu toplantıda Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, geçmiş çalışmaları slayt eşliğinde anlattı. En önemli projelerinin 7 yıldır her gün üzerine bir şeyler koyarak devam ettirdikleri Giresun Günleri olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Bunu gören birçok il aynı yerde değişik tarihlerde ilinin adıyla anılan günler tertip etmeye başladılar. Ama birçoklarının bize ifade ettiğine göre henüz bizimkini aşan bir organizasyon olmadı. Hatta birçok ilin yetkilisi siz bu işi iyi yapıyorsunuz, bizimkinin organizasyonu da size verelim dediler. Bu yıl plakamızdan aldığımız ilhamla 28 Nisan Pazar günü Taksimde Giresun uşaklarını yürüteceğiz. Herkes buraya kendisi için geleneksel kabul edilen, ikram edeceği şeyleri alarak gelecek. Sahil kesimi fındığını ve pancarını, Şebinkarahisar cevizini, Alucra ve Çamoluk balını, çitenini, çötenini, fındık bahçesini alarak, abasını ve zıpkasını giyerek gelecek ve yürüyüş nasıl olurmuş yedi düvele göstereceğiz. 3-4-5 Mayıs günlerinde de Feshane’ye ulaşan trafiği felç edercesine gelerek Giresunlunun gücünü herkese göstereceğiz.”
Geçtiğimiz günlerde tapusunun ilk bölümünü satın aldıkları Giresun Kültür Merkezi’nden de ayrıntılı olarak bahseden Başkan Turan, “Sadece o değil çok önemli bir projeyi daha başlattık. Giresun Kültür Merkezi projesi için ilk adımı üç parçalı bir arsanın ilk parselini 250 bin liraya alarak attık. İnşallah hamiyetperver insanlarımızın gayretleri ile ikinci ve üçüncü parseli de alarak bu projeyi de tamamlayacağız. Buraya yapacağımız kültür merkezinde her ilçemize bir oda tahsis ederek, her derneğimize bir dolap vererek derneklerimizi ve federasyonlarımızı büyük bir yükten kurtaracağız. Bizi destekleyen ve yüreklendiren, çalışma azmimizi artıran derneklerimize ve onların değerli yöneticilerine, siz değerli misafirlerimize yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum.” dedi.
İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Deniz: “Kendimi Giresunlu olarak görüyorum.”

Daha sonra söz alan İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Deniz ise, uzun yıllar Giresun’da kaymakam olarak görev yaptığını ve şu anda aracının plakasının hâlâ 28 olduğunu dile getirerek, “Giresun’la ilgili o kadar çok hatıram var ki, kendimi Giresunlu olarak kabul ediyorum. Kendi memleketimden daha çok Giresun hakkında bilgim var.” diye konuştu.
Birlik ve beraberlik mesajları veren Vali Yardımcısı Deniz, “Giresunlular vatansever insanlardır. Ve bunun tarihte çok önemli örnekleri vardır. Giresun Federasyonu’nun bütün dünyaya Giresun ismini duyurmasına şahsım ve Giresunlular adına çok memnun oluyorum. Giresun Federasyonu’nun çalışmalarının diğer hemşeri grupları arasında takdir edildiğini bilmek de, bu ile hizmet etmiş biri olarak beni mutlu ediyor.” dedi.
Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak: “Giresun Türkiye’nin güvenli şehirleri arasında”

Daha sonra söz alan Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ise, Giresun’un emniyet şehir standartlarında bulunduğunu ve suç yüzdesinin düşük olması sebebiyle emniyet açısından gözde bir kent olduğunu ifade etti.
Giresun’un göç verdiği şehirlerde önemli sayıda Giresunlunun büyük başarılara imza attığını hatırlatan Bulak, “Bu başarının örnekleri zaten Giresunlunun tarihinde mevcut. 42. Ve 47. Alaylar bunun örneği.” dedi.
Geleceğin imarı için çocuk ve gençlerimizi milli ve manevi değerlerimize göre yetiştirmemizin zorunlu olduğunun altını çizen Bulak, “Zararlı, sıkıntılı alışkanlıklardan uzak, kendini çok iyi yetiştiren gençlerden oluşan bir toplumun inşa edilmelidir. Giresun bu noktada umut verici.” diye konuştu.
Havaalanı ve 2. Organize Sanayi bölgelerine ek olarak Tirebolu limanı ve Serbest Bölge ve demiryolu ile birlikte Giresun’un bölgede önemli bir söz sahibi olacağını vurgulayan Bulak, “Giresun’un asayişi için çalışıyoruz. Tanıtım, istihdam ve ticaret için gerekli zemini sağlamlaştıran bir enstrümandır. İşte, Giresun Federasyonu’nun bu çabaları, şehre çok hayırlı geri dönüşler ihtiva eden çalışmalardır.” dedi.
İstanbul Emniyet Md. Yrd. hemşerimiz Mehmet Hasbal: “Vatan sevgisi, yarınlarımızın huzuru içindir”

Giresunluların dayanışmasının kendisini sevindirdiğini ifade eden Hasbal, İstanbul’da Giresunluların çok daha iyi yerlerde olacağına inancını dile getirdi. Vatan sevgisinin ancak özlediğimiz yarınları kurmak yolunda bir fayda sağlayacağına vurgu yapan Hasbal: “Giresun Federasyonu bu birlikteliği ve geleceğe dair potansiyel enerjiyi kinetik enerjiye dönüştüren bir işlev görüyor.” şeklinde konuştu.
HAS Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı Salih Kaçır

Federasyon kurucularından denetim kurulu üyesi HAS Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı Salih Kaçır, Giresun Federasyonu’nun önemli işler başardığını ve bu işlerin haberlerini almaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Kaçır, Federasyonun temellerinde kendilerinin de katkısının bulunmasının onur verici olduğunu kaydetti.
GDB eski Başkanı Halil Kütük: “Giresunluların Giresun Kültür Merkezi’ne ihtiyacı var”

GDB eski Başkanı Halil Kütük ise yaptığı konuşmada “Giresun Federasyonu önemli işler yapıyor. Bunlardan en sonuncusu da Giresun Kültür Merkezi’nin inşa edilip ortaya çıkarılması için yaptıkları çalışmalardır. Şahsım olarak, bütün bu çalışmalara destek veriyorum. Giresunluların kültür merkezine kavuşması gerek ve ben de bu Merkez’in gerçekleşmesi için elimden gelen desteği vereceğim.”
Toplantıda misafirler ve dernek başkanları da söz alarak çeşitli konular hakkında fikir alışverişinde bulundular.
Toplantıya Giresun ilçe ve köy derneklerinden çok sayıda saygın stk temsilcisi, başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Giresun Federasyonu’nun yönetim kurulu üyeleri, federasyon ailesinden isimler ve birçok basın mensubu ile çok sayıda Giresunlu hemşerimiz katıldı.

Giresun’un tanıtımı, Giresun’un büyümesidir

Giresun’un tanıtımı, Giresun’un büyümesidir

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Beyoğlu’nda bulunan Alucra Vakfı’na bağlı köy dernekleri 7. Giresun Günleri ile ilgili hazırlıkları istişare etmek için toplanıyor.

Bir Cevap Yazın