giresunlunun sahaya çıkmasına az kaldı.

Giresunlunun Sahaya Çıkmasına Saatler Kaldı

Turnuva kuralarının çekilişine Federasyon Yönetim Kurulu’nun üyelerinin yanısıra dernek başkanları da katıldı.

Turnuvada 48 takım 8 grupta mücadele edecek, her grupta 6 takımın mücadele edeceği bildirildi. Giresunlu gençlerin tanışıp kaynaşabilecekleri sosyal bir platform olarak değerlendirilen Turnuva ailelerin çocuklarıyla gelerek çeşitli yöresel eğlenceleri zevkle izleyebileceği bir etkinlik.

Kura çekimlerinden önce bir açıklama yapan Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, “Bu turnuva, Giresunlu hemşehrilerimizin birlik ve beraberliğini pekiştirecek, gençlerimize spor yapmayı ve kardeşlik ruhunu aşılayacak bir turnuvadır.” dedi.

Kura çekimlerine Giresunspor Eski Başkanı Ömer Ülkü de katıldı. Ülkü yaptığı açıklamada “Giresunlu gençlerimiz bu turnuvaya katılarak spora ve birlik beraberliğe ne kadar önem verdiklerini ortaya koyacaklardır.” diye konuştu. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da turnuvaya katılan takımlara seçkin bir mekânda bir akşam yemeği sözü veren Ülkü, “Bu yıl da centilmenlik galip gelecek, bundan eminim.” diye konuştu.

Turnuva ile ilgili bir açıklama yapan Giresun Federasyonu Genel Başkanı Hasan Turan ise, dostlu ve kardeşlik mesajları verdiği konuşmasında şunları söyledi: “Derdimiz kimliğimizi koruyarak geçmiş ve geleceğimiz arasında köprüler oluşturmak. Geleceğimizi kendi kültürel ve manevi değerlerimizin üzerine kurmak. Bu yüzden ‘Giresunlular Sahada’ diyerek sosyal dokunun her yerinde olduğumuzu vurguluyoruz. Sporu da bu anlamda bir vasıta olarak görüyor ve gençlerimizin kendi değerlerimizi sahiplenmesi için bir zemin olarak kabul ediyoruz. Bu prensip bize ‘Mücadelede rakibiz, dünya ahret kardeşiz” sloganını söyletiyor. Turnuvamız her geçen yıl daha fazla ilgi uyandırıyor ve daha çok ses getiriyor. Bu yıl da çok daha coşkulu bir müsabaka ortamı oluşturacağız. Bütün hemşehrilerimizi bekliyoruz.”

Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Turnuva Organizasyon Komitesi Başkanı Abdullah Akgün de, “Turnuvamıza bütün hemşehrilerimizi bekliyoruz.” dedi. Bu turnuvanın Giresunlu gençlerin tanışıp kaynaşabilecekleri sosyal bir platform olarak değerlendiren Akgün, “Bu yıl Giresunlular için çok daha fazla tanıtım olacak. İstanbul ve Giresun Valilerimizle birlikte, belediye başkanlarımız ve milletvekillerimiz de açılış şölenimizi şenlendirecekler.

giresunlunun sahaya çıkmasına az kaldı.

giresunlunun sahaya çıkmasına az kaldı.

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Alucra Spor 2014 yılı kupa töreni

Alucra Sporumuz 1. Amatör Kümeye Yükseldi

Alucra Sporumuz bugün kendi evinde oynadığı Ören Belediye Spor'u 5-2 lik skorla geçerek, şampiyonluk sevincini doyasıya yaşadı. Maç sonrası şampiyonluk kupası ASKFB Başkanı Mehmet Güngör ve Alucra Kaymakamı Hacı Aslan Uzan'dan aldı.

Bir Cevap Yazın