Büyük Giresun Taksim yürüyüşü gün sayıyor

Giresunlular Büyük Taksim Yürüyüşü İçin Gün Sayıyor

Son hazırlıkların hızla gözden geçirilerek tamamlandığı Büyük Giresun Taksim yürüyüşünde Giresun’un tanıtımı yapılacak, 7. Giresun Günleri için halk Feshane’ye davet edilecek.

İstanbul’da bu yıl 7.si gerçekleştirilecek olan “Giresun Günleri”nin yeterince ses getirebilmesi ve basın organlarında yerini bulabilmesi için 28 Nisan 2013 Pazar günü saat 13:00’te İstiklal Caddesi’nde geniş katılımlı bir yürüyüş düzenlenecek.

Eyüp ilçesi Feshane Fuar Merkezi’nde 2 – 3 – 4 – 5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 7. Giresun Günleri’nin tanıtımı için, bu yıl da ilki geçen yıl gerçekleştirilen Büyük Giresun Taksim yürüyüşü düzenleniyor.

Giresun’un plaka numarası olan 28’e vurgu yapmak amacıyla 28 Nisan’da gerçekleştirilecek olan yürüyüş Taksim İstiklal Caddesi’nde Galatasaray Lisesi önünden başlayacak, Taksim meydanında son bulacak.

Milletvekilleri, bürokratlar, yerel yönetim temsilcileri, kaymakamlar ve belediye başkanları, STK yöneticileri, il, ilçe ve köy derneklerinin temsilci ve üyeleri, yerel ve ulusal basından temsilcilerin davet edildiği yürüyüş görsel ve yazılı basın tarafından takip edilerek bütün dünyayla paylaşılacak.

Yürüyüşte; başta fındık olmak üzere Giresun’un değerlerini taşıyan görseller, yürüyen reklam panoları, ilçelerin değerlerini ortaya koyan dövizler, araç süslemeleri, ilçelerin folklor grupları, maskotlar ve Giresun’a dair her şey bulunacak.

Protokolün ve diğer katılımcıların yanısıra, Giresun’un bütün ilçe derneklerinin katkılarıyla bir kısmı yöresel kıyafetler giyinmiş olan hemşerilerimiz de toplanarak; Taksim’de renkli, dikkat çekici bir yürüyüş gerçekleştirecekler.

Haber: Zeynep Yıldız

Büyük Giresun Taksim yürüyüşü gün sayıyor

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Beyoğlu’nda bulunan Alucra Vakfı’na bağlı köy dernekleri 7. Giresun Günleri ile ilgili hazırlıkları istişare etmek için toplanıyor.

Bir Cevap Yazın