Giresun fındık bahçesi İstiklâl Caddesi’nde

Giresun Gabuğunu Gırdı’ sloganıyla çıkılan yolda 6. Giresun Günleri, Giresun’u İstanbul’a getiriyor. Evrensel değerleri yadsımadan yerel   değerleri korumayı amaçlayan Giresun Federasyonu, 6. Giresun Günleri’yle İstanbullulara bir kültür bayramı yaşatmayı hedefliyor.

Bu fındık bahçesi yürüyor

6. Giresun Günleri, Giresun kültürünün ayrılmaz bir parçası olan fındık bahçesini İstiklâl Caddesi’nde İstanbullularla buluşturuyor. Kasası canlı fındık ağaçlarıyla donatılan bir kamyonet, bu özel gösteri için hazırlandı. Kasada yerel kıyafetleriyle bulunan Giresunlular da seyir halindeyken İstanbullulara fındık toplama şovu yapacaklar.

17 Mayısta Taksim’de icra edilecek olan Büyük Giresun Tanıtım ve Kültür yürüyüşünde yerel değerler, sanatsal konsept içinde tasarlanan kültür gösterileri halinde yüzbinlerle buluşacak. Yöresel ürünlerin de ikram edileceği yürüyüşte folklorik kıyafetleri içindeki halk oyunları grupları da danslarını sergileyecekler.

İrtibat: 0212 447 28 28

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Beyoğlu’nda bulunan Alucra Vakfı’na bağlı köy dernekleri 7. Giresun Günleri ile ilgili hazırlıkları istişare etmek için toplanıyor.

Bir Cevap Yazın