Giresun Federasyonu Gençlik Kollarından, Alucra Gençlik Kollarına Ziyaret

Giresun Federasyonu Gençlik Kollarından, Gençlik Kollarımıza Ziyaret

Giresun federasyonu gençlik kolları yönetimi Giresun için ortak istişare toplantıları yapmak için Ağustos ayında Çamoluk Derneğinde, Eylül ayı programını da Alucra Vakfı Gençlik Kolları ziyaret etti. İstanbul’da bulunan Giresun gençliğinin bir araya getirilmesi, teşkilatlanması ve ortak programlarının yürütülmesi gibi konularda fikir alış verişinde bulunan gençlerimiz Okmeydanındaki Alucra Vakfında biraraya geldi.

Giresun Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Mustafa ABİDİNOĞLU, “Giresun gençliğinin örgütlenmesi, birlik ve beraberliğin sağlaması için Alucra gençliğinin bilgi ve tecrübelerine ihtiyaç olduğunu, İstanbul’da bulunan tüm Giresunlu genç arkadaşlarımızı bir amaç doğrultusunda bir araya getirerek memleketimizin tanıtımını üst seviyelere çıkarmayı hedeflediklerini” iletti.

Alucra Vakfı gençlik kolları başkanı Murat YAKUPOĞLU  ise “Giresun’u temsil eden her platformda olduğu gibi burada da şunu söylemeden geçemiyorum. Giresun sınırları Giresun dağlarına kadar değildir. Alucra, Şebinkarahisar ve Çamoluk’ta sahil ilçeleri kadar Giresun’un ilçeleridir. Yıllardan bu yana gelen Ekinci – Çepni ayrımcılığı bitmeli ve bizlerde yanı başımızdaki Trabzonlular, Ordulular gibi birlik beraberlik örneği sergilemeliyiz. Giresun’un bu potansiyeli oldukça fazla. Örneğin, Ekinciler bakan çıkardı diyorlar. Bu söyleme katılmıyoruz. Bize göre Giresunlular bir bakan çıkardı, artık dağın öbür yanında kalan ilçelerin sahil bölgesinde yaşayanlarca sahiplenilmesi gerekir” diyerek Giresun Federasyonu gençlik kollarına destek verme sözü verdi.

Alucra Vakfı Başkan yardımcı ve Giresun federasyonu yönetim kurulu üyesi Av. Ahmet DİKBAŞ,  “Sahil kültürüyle, iç kesim kültürünün harmanlandığını Feshane de yapılan Giresun günlerinde şunu gördük. Artık İstanbul’da Giresunlular için birlik ve beraberlik zamanı. Bu beraberliği devam ettirecek ve ilerletecek olanda gençlik yapılarıdır. Bunun için gençlik yapılarını çok önemsiyoruz” dedi.

Alucra Vakfı Başkanı Sinan KARAVELİ,  “Vakfımızda gençleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bizler Bu görevleri zamanı gelince gençlere bırakacağız” diyerek katılımcı tüm misafirlere ve gençlik kollarına teşekkür etti.

Giresun Federasyonu Gençlik Kollarından, Alucra Gençlik Kollarına Ziyaret
Giresun Federasyonu Gençlik Kollarından, Alucra Gençlik Kollarına Ziyaret
Giresun Federasyonu Gençlik Kollarından, Alucra Gençlik Kollarına Ziyaret

AlucraHaber

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Milletimizin başı sağolsun. Alucra

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Dün gece yaşanan hain terör saldırısında şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: