Gençlikten Çalgan’lı Öğrencilerimize Ziyaret

Alucra’dan yola çıkma vakti geldiğinde yaşanan heyecan da tırmanışa geçti.

Çalgan Köyüne vardığımızda köy girişinde bizleri karşılayan Çalgan Köyü Dernek Başkanı Sayın Murat Karaca, Köy Muhtarı Sayın Orhan Türkmen ve Çalgan köylülerinin yogun ilgisiyle karşılandık.

Kar yüksekliğinin 2 metreyi bulduğu köy içinde bizleri bekleyen kardeşlerimizin heyecanıyla okula doğru ilerliyoruz.

Kafile olarak okula vardığımızda bizleri karşılayan çok değerli öğrenci kardeşlerimiz ve öğretmenimiz ile gençlik kolları olarak kısa bir sohbetten sonra Mücahit Şerbetçi’nin sunumuyla başlayan program Çalgan Köyü Muhtarı Orhan Türkmen 1000 Km yolu katedip gelen Gençlik Kollarımıza katılımcılara teşekkür etti.
Okulumuzun Öğretmeni Neslihan Hanım yaptığı konuşmada Okulumuz adına yapılan organizasyon için öğrencilerimizin adınan herkese teşekkür ediyorum, hepsi çok mutlular mesafe gözetmeksizin burda bulunmak için gelen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Çalgan Köyü Dernek Başkanı Murat Karaca Konuşmasında yapılan oranizasyonda emeği geçen Alucra Vakfı, Alucra Vakfı Gençlik Kolları ve Alucra Gençlik Derneği bizleri yalnız bırakmayıp alucra’nın 38 tane köyü varken benim köyümü üst köy seçtikleri ve bizleride kırmadıkları ve bu karda kışta 1100 Km  yolu aşıp buraya geldikleri için herkese teşekkür ederim.

Alucra Gençlik Derneği Başkanı Sayın Ersin Ekşioğlu, Beyoglu Belediyesi Meclis Üyesi Sayın Adnan Kaya böyle bir organizasyonda emeği geçen ve böyle güzel bir organizasyona gösterilen ilgi için teşekkür ettiler.

Vadimizin Değerli Seslerinden Canan Başaran yapmış olduğu konuşmasında çoçuklarımızın okuması ve önümüzdeki günlerde Öğretmen, bir Başbakan, bir Cumhurbaşkanı, Hakim veya Savcı olmalarını temenni ediyorum. Bizim getirmiş olduğumuz bu ışık bu umut onlara iyi bir gelecek sağlasın. Alucra’nın köylerine ve başka köylerimize eğitim amaçlı yatırımlar yapmalıdırlar. Burda bulunan Çalgan köylülerine ve Öğrencilerimize sıcak kanlılıklarından dolayı teşekkür ederim.

Gençlik Kolları Başkanımız Sayın Bilal Gülep konuşması sırasında duygulanarak duygulanarak gözyaşlarına hakim olmadı.  Başkanımızın konuşmasını izleyebilirsiniz.

Öğrencilerimizin Kırtasiye Malzemeleri ve hediyelerinin dağıtımında duygusal anların yaşanmasına vesile oldu.

Okul ziyaretimizin tamamlanması sonrasında köyde bulunan müze ziyaret edilerek köy kahvesine geçildi. Köy Kahveside samimi bir ortamda sohbet edildi. Köyde kış şartları ve yaşanan ekonomik konular hakkında sohbet edildi.

Köy Muhtarımız Orhan Türkmen’inin ikramlarıyla ziyaretimizi tamamlayarak Alucra’ya gitmek için yola çıkıldı.

 

Alucra Vakfı Gençlik Kolları olarak bizleri en iyi şekilde karşılayan  ve en iyi şekilde misafir eden başta Çalgan Köyü Muhtarı Orhan Türkmen, Çalgan Köyü Dernek Başkanı Murat Karaca ve Çalgan Köylü hemşehrilerimize teşekkür ederiz.

 

Organizasyonumuza Sponsor olan hayırsever iş adamlarımıza ve emeği geçen tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz.

Alucra Vakfı Gençlik kolları Başkanı Sayın Bilal Gülep ve Yönetim Kurulu

Alucra Gezimizle ilgili Resimlere Erişmek İçin Tıklayınız.

 

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

köyler arası bilgi yarışmasının finali 24 Nisan Pazar

Okçular’da Görkemli Final

Vakfımızın geleneksel olarak beşincisini düzenlediği köyler arası bilgi yarışmasının finali 24 Nisan Pazar günü Okçular Tekkesi’nde büyük bir şölen eşliğinde gerçekleşti.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: