Yönetim Kadromuz

Fadime Kaya BAYANLARDAN SOR BAŞKAN
 Fadime Kaya
Kubilay GöncüDIŞ İLİŞKİLERDEN SORUMLU BAŞKAN YRD.
Kubilay Göncü17.01.1992 yılında Şişli de doğdu. ilkokulu Piripaşa i.o.o liseyi Beyoğlu Anadolu End. Meslek lisesinde bitirdi. Üniversiteyi Sakarya M.Y.O Makina bölümünü bitirdi. Öğrenimine Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümü 4.sinif öğrencisi olarak devam ediyor.

İş hayatına Teknik ressamlıkla başladı, Şimdi teknisyen olarak görev almaktadır. Alucra Vakfı Gençlik kolları kurulduğundan bu yana vakfın içerisinde yer almaktadır.  Alucra dışındaki STK’nı iyi bildiği için dış ilişkiler görevine getirildi ve hem Alucra adına hem gençlik adına iyi kazanımlar elde etti.

Aktepe köyü gençlik kolları başkanlığını yürütmektedir. Tabi bu kadar aktifliğinin bir ödülü olacaktı. Başkanımızın tavsiyesi ile Giresun federasyonu gençlik kollarına girerek, Başkanımızın dava arkadaşı olan Giresun federasyonu gençlik kolları başkanı Sayın Hasan Cebbar tarafından Teşkilat başkanlığı görevine getirildi.

Hüseyin Urkaç TEŞKİLAT BAŞKANI
Hüseyin Urkaç 1992 İstanbul doğumlu. İlk öğrenimini Hasbahce ilkokulunda lise eğitiminide Dilnihat Özyeğin Lisesinde gördükten sonra Beykent Üniversitesi (burslu) Uluslararası Ticaret Bölümünden mezun oldu. Kendi firmasının ihracat departmanının başındadır.

İyi derecede İngilizce bilen Hüseyin Bey 5 yıldır vakıfta çeşitli kademelerinde görev almakta olup Murat başkanımız görev süresince ona en yakın isimlerdendir.

Hüseyin bey bir çok köy derneğimizin gençlik kollarının kurulmasına öncülük etmiş olup Alucra STK’da genç akımını başlatmış oldu.
Diğer yandan Beyoğlu Gençlik Meclisinde Ortadoğu ve Dış İlişkiler komisyonu üyesidir.

Gelecekte İstanbul da Alucralıları kim temsil edecek sorusuna, en başta Hüseyin URKAÇ ismi gelecektir.

Fatih Kocaman BAŞKAN DANIŞMANI – YEREL FAAİLEYET ALANLARI
 Fatih Kocaman 1987 Giresun Alucra doğumlu. İlk ve orta öğretimi Beyoğlu nda, liseyi Eyüp te bitirdi. isletme açıköğretim son sınıf öğrencisi çeşitli alanlarda kurs ve seminerlere katıldı, girişimcilik, grafikerlik bunlardan bazıları.
İş hayatına Beyoglu belediyesinde devam etmektedir.Alucra vakfı gençlik kollarında uzun yıllar çeşitli kademelerinde görev aldı. Dernekleri, köyleri ve Alucra Vakfı mütevelli heyetini iyi tanımasından dolayı Başkanımız Murat Yakupoğlu’nun bu alanda danışmanlığını yapmaktadır.Fatih bey, başkanımızla beraber ULUSLARARASI VİZYON GENÇLİK DERNEĞİ İstanbul yönetimine yer almaktadır.
Aynı zamanda gençlik kollarının gerçekleştirdiği organizasyonların tasarımlarını oluşturmakta.
Fatih beyi bundan sonra Alucra toplumu ile ilgili her yerde göreceğinize emin olun.
Şeyma Darama HALKA İLİŞKİLERDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI
 Şeyma Darama 1993 yılında Alucra doğumlu. İlk ve Orta öğrenimini Fatih İlköğretim Okulunda, Lise öğrenimini Halis Akmen ÇPAL da tamamladı. İstanbul Aydın Üniversitesinde (Tam Burslu) Gazetecilik bölümünü bitirdi. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesin sosyal hizmetler 1. Sınıf öğrencisi.

Babası Alucra esnaflarından Mustafa DARAMA’dır. Yönetim kurulu üyemiz Aykut TİRYAKİ ile nişanlı olan Şeyma Hanım Temmuz ayında dünya evine girecektir.

Murat Başkanımızın yürütmede önemle yer almasını istediği Şeyma Hanım aktif olarak siyaset hayatına devam etmektedir ve ileride Alucramızı en iyi yerlerde temsil edecektir.

Mehtap Darama KÜLTÜR BİRİMİ SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI
 Mehtap Darama 1993 Giresun Alucra doğumlu. İlk ve orta öğretimini Bağcılar da,liseyi Bahçelievlerde bitirdi.

Nişantaşı Üniversitesinde (Burslu) Halkla ilişkiler ve Reklamcılık lisans eğitimi yürüten Mehtap Hanım aynı zaman da Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi.

Başkanımız Murat Yakupoğlu geçen yıl çalıştayda keşfettiği ve yönetime kattığı Mehtap Hanım STK da hızlı bir yükselişte.
Mehtap Hanım başkanımız ve yürütme kurulunun görevlendirmesi ile Giresun Federasyonu Gençlik kollarına katılmış, burada Genel Sekreterlik görevine getirilmiştir.

Mehtap Hanım aktif olarak siyaset yapmakta ve geleceğini kurduğumuz Alucramızın önemli kurmayları arasında gösteriliyor.

Murathan Çoştur GENEL SEKRETER
 Murathan Çoştur
Gökmen Yaylacı ÜNİVERSİTELİLERDEN SORUMLU BAŞKAN YRD.
 Gökmen Yaylacı 1995 İstanbul doğumlu. İlk öğretimini Şişli Resneli Niyazi Bey İ.ö.o okudu. Lise eğitimimi Gültepe Anadolu teknik ve endüstri meslek lisesinde Elektrik Teknik Endüstriyel Bakım onarım bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesinde Elektrik bölümünden mezun olan Gökmen Beyin Orta Derece İngilizce bilmektedir.

Bir çok spor dallarıyla ilgilenen Gökmen bey Lisanslı olarak futbol oynamakta. Daha önceki dönemlerde de Vakfın gençlik kollarında çeşitli görevler aldı.

Murat başkanımızın, Gökmen bey’in azmi, sadakati ve yenilikçi kişiliği nedeniyle Türkiye de Vakfımız tarafından burs verilen bursiyerlerimizin takipciliğini ve onların sözcüsü olarak bulunduğu göreve getirdi.
Gökmen Yaylacı oluşturulan Yeni Alucra akımının mimarlarını sahneye çıkartacak kişidir ve bunun ilk adımını geçen yıl yapılan Alucra gençlik çalıştayın ın mimarlarındandır.

Hakan Polat ALUCRA SOR. BSK.YRD.
 
Muhammed Ali Bekçi BASIN- YAYIN SOR. BŞK. YRD.
Muhammed Ali Bekçi
Müslüm Taşkın HUKUK İŞLERİ VE EĞİTİMDEN SORUMLU BAŞKAN YRD.
  29 Mayıs 1992 de Beyoğlu, İstanbul da doğdu. Öğrenim hayatıma Piripaşa İlköğretim okulunda başladıktan sonra Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesini kazandı liseyi başarı ile tamamladı.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi (TAM BURSLU) Hukuk Fakültesi 4.sınıf öğrencisi. Üniversite de yapmış olduğum projeler ve kulüp çalışmalarıyla birçok fon kazandıran işlere imza attan Müslüm Bey Okul ile birlikte hukuk bürosunda çalışıyor.

Murat Başkanımızın bursiyerlerimize verdiği önemin meyvelerinden olan Mehtap Darama ve Muhammed Ali Bekçi ile birlikte vakıfa katılmasına ısrarla durarak Alucra toplumuna iyi bir hukukçu kazandırdı.
Müslüm Bey aynı zamanda Hacıllı köyü derneğinin gençlik kolları başkanlığı yürütmekte.
Müslüm Bey hem Alucramıza hem Ülkemize uzun yıllar en iyi yerlerde temsil edeceğine emin olunuz..

Halit Karaçayır AR-GE SORUMLU BAŞKAN YRD.
 Halit Karaçayır 1 Eylül 1991 Alucra doğumlu. Öğrenim hayatına Alucra Mehmet Akif Ersoy Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda başladı. Lise eğitimine Gümüşhane Ali Fuat Kadir beyoğlu Anadolu Lisesinde devam etti.

Lisans eğitimini Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. Hali hazırda yüksek lisans eğitimine, branşı olan Bilgisayar Mühendisliği dalında aynı üniversitede devam etmekte ve Halkbank’ta IT biriminde çalışmaktadır.

Murat Başkanımıza yakın isimlerden olan Halit bey yenilikçi kimliği ile ekibe güç katmıştır. Bundan sonra Alucra ile ilgili yenilikler görürseniz, bunda kesin Halit KARAÇAYIR’ın imzası olacaktır.

Taha Kurum SOSYAL İŞLERDEN SORUMLU BAŞKAN YRD.
 Taha Kurum28.03.1995 yılında Şişli de doğdu. İlkokulu Kaptanpaşa i.o.o okudu. Liseyi Mareşal Fevzi Çakmak t.m.l lisesinde Muhasebe bölümünü bitirdi.

Üniversiteyi Nişantaşı üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümünü bitirdi. Sermaye Piyasası Kurumu ön lisans sınavını kazanarak ön lisans belgesini hak kazanmıştır.

Taha Bey, Murat başkanımız isteği üzerine yönetime katılmış ve çeşitli kademelerde yer aldıktan sonra insanlarla olan ilişkileri iyi olması nedeni ve yardım konularına duyarlı oluşu nedeniyle yürütme kurulunda şuan ki görevine getirilmiştir.

Taha Bey, babası Metin Kurum gibi iyi bir STK cı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Mesleki yaşamında ise BDDK yönetim kurulu üyesi Sayın Muhittin Gülal’ın izindedir.

Uğurcan Koçak MALİ İŞLERDEN SORUMLU BAŞKAN YRD.
 Uğurcan Koçak1998 Alucra doğumlu. İlköğretimini Piripaşa İ.Ö.O bitirdi. Kasımpaşa’da lise son eğitimi aldığı okulda Muhasebe Ve Finansman Bölümünü okumaktadır.

Uğurcan Koçak, Murat başkanımız ile beraber gençlik kollarına girmiş ve kısa bir zamanda liseli gençleri vakfa katmıştır.
Başkanımızın önem verdiği liselilerden başında gelen Uğurcan Bey, efendiliği, ahlâkı ve disiplinli davranışları nedeniyle kısa zamanda abilerinin ve ablalarının takdirlerini kazanmış bu nedenle yürütme kuruluna yükselmiştir.

Uğurcan Bey vizyonu ile ileride AKEV Gençlik başkanı olarak görmemiz muhtemeldir.

Burak Şerbetçi LİSELİLERDEN SORUMLU BAŞKAN YRD.
 Burak Şerbetçi23/10/1997 İstanbul/Beyoğlu doğumlu. İlk öğretim yıllarını Piripaşa ilk öğretim okulunda geçirmiştir. Kasımpaşa Ç.P.L de son sınıf öğrencisi ve üniversiteye hazırlanmaktadır.

Murat başkanımızın isteği üzerine vakıfa girmiş ve kısa bir sürede Alucra Vakfı Gençlik Kolları liseliler biriminde görev almıştır.
Burak Şerbetçi efendi ve çalışkanlığı ile ileride daha iyi mevkilere gelecektir.

Burak Şerbetçi liseliler arasında hızlı bir teşkilatlanma yaparak belki de gençlik kollarımızın 5-6 yıl sonraki yönetimini şekillendirmiş olacaktır.

Yunus Emre Metinyurt ULUSAL ALANDA BAŞKAN DANIŞMANI
 
ADEM DANALIOĞLU SOSYAL MEDYA SOR. BAŞKAN YRD.
 Adem Danalıoğlu1998 İstanbul doğumlu. İlköğretimini Piripaşa İ.Ö.O bitirdi. Kasımpaşa Çok Programlı Anadolu lisesinde son sınıf öğrencisi.

Gençlik kollarımıza uzun süre hizmet edecek Adem bey, Murat başkanımızın önem verdiği liselilerin başında geliyor. Aynı zamanda kendi köyü olan Akçiçek Köyü Gençlik Kolları yönetiminde de bulunmakta.

Adem Danalıoğlu efendi kişiliği ve yeni fikirleriyle şimdiden bir değer oldu. Şimdiden siyaset arenasına girdi. Umuyoruz ki Alucra İlçemizi her yerde en iyi şekilde temsil eden biri haline gelecektir…