Geleneksel Giresun Dernekler arası futbol turnuvası başlıyor

Geleneksel Giresun Dernekler Arası Futbol Turnuvası Başlıyor

Futbolcular sahaya, seyirciler tribünlere!
İstanbul’daki Giresunluların bir araya geldikleri Geleneksel Giresun Dernekler arası Futbol Turnuvası’nın açılışı 3 Şubat günü Zeytinburnu Çırpıcı Spor Tesislerinde yapılacak.

Siyaset, bürokrasi, yerel yönetim, medya, sanat ve spor camialarının önderleri arasında yer alan Giresunlu hemşehrilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan Geleneksel Giresun Dernekler arası Futbol Turnuvası, İstanbul’daki Giresunluların spor platformu olarak değerlendiriliyor.
Açılıştan önceki son açıklamalarını yapan Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, “Bütün hemşerilerimizi bu turnuvaya bekliyoruz. Hem sporun, hem de yerel değerlerle canlı tutulan bir kültür ve eğlencenin yer aldığı böyle başka bir şenlik İstanbul’da yok.
Bu alanda da Giresun Günleri’nde olduğu gibi rakipsiziz. Bütün hemşerilerimizi bu anlamlı spor etkinliğine destek vermeye çağırıyorum.” diye konuştu.
Sporun yanında yöresel değerlerimizin gençler arasında daha iyi bilinmesi, daha çok sahip çıkılması ve yaşatılması için farklı ve eğlenceli bir zemin olan Geleneksel Giresun Derneklerarası Futbol Turnuvasını tanışma, kaynaşma ve dayanışma açısından çok önemli bir etkinlik olarak değerlendiren Turan, Giresunluların bu konuda da tüm Türkiye’ye örneklik ve önderlik ettiğini sözlerine ekledi.

Geleneksel Giresun Dernekler arası futbol turnuvası başlıyor

 

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Giresun gençleri atalarının izinde

Giresun Gençleri Atalarının İzinde!

Giresun Gençleri, ülkemizin kurulmasında destanı kahramanlıklar sergileyen atalarına olan vefa borçlarını ağustos'ta, Afyonkarahisar Doğanlar köyünde gerçekleştirilen anma programı öncesinde...

Bir Cevap Yazın