Dr. Fahri Solak Seminerimize Davetlisiniz

Alucramızın gençleriyle yapmış olduğumuz geleneksel istişare toplantımızda, bu hafta hemşehrimiz Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Fahri Solak konuk edeceğiz.  

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfımızda 04 Nisan 2012 Çarşamba günü Saat 20:00 başlayacak seminerimize Alucra’lı tüm hemşehrilerimiz davetlidir.

 

Sayın Dr. Fahri Solak Kimdir?

1965 yılında İstanbul’da doğdu. 1988 yılında İ. Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 Yılında Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne Araştırma Görevlisi olarak girdi. Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalında, “Türkiye’de İhracatı Teşvik Tedbirlerinin Tarihi Gelişimi” konulu teziyle Yüksek Lisans; aynı Anabilim Dalında “Piyasa Ekonomisine Geçiş Sürecinde Kırgızistan” konulu teziyle Doktora öğrenimini tamamladı (1999). Doktora çalışmaları çerçevesinde, 1993-1994 öğretim döneminde, Bişkek’de bulunan Kırgız Devlet Üniversitesi’nde araştırmalarda bulundu ve bu üniversitenin hazırlık sınıfında Rusça ve Kırgızca dersleri aldı.

2000-2001 Öğretim Yılında Kırgızistan’ın Celalabad kentinde bulunan Türk-Kırgız İşletme Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

2003-2006 yılları arası, geçici görevle Başbakanlık, TİKA Kırgızistan Program Koordinatörlüğü görevinde bulundu. Görev süresinin sonunda, Kırgız Devlet Başkanı tarafından, Türkiye-Kırgızistan ilişkilerine katkılarından dolayı “Üstün Hizmet Ödülü” ile ödüllendirildi. Halen Marmara Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışıyor ve Orta Asya Ekonomileri ile ilgili araştırmalarına devam ediyor.

 

Özgeçmiş Bilgilerine Erişmek İçin Tıklayınız.

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Her Yürekten Saklı Kareler

Her Yürekten Saklı Kareler Resim yarışmamızın sonuçları belirlenmiştir

Mart ayında başlatılan, Her Yürekten Saklı Kareler Resim yarışmamızın sonuçları belirlenmiştir.

Bir Cevap Yazın