Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı

Darbe Girişimini kınıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Alucra-Vakfi-logo15 Temmuz Cuma gecesi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş bir darbe girişimi yaşandı. Ülkemizin göz bebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanan FETÖ Terör Örgütü mensubu üst düzey albaylar ve generaller emir komuta zincirini kırarak başta Ankara ve İstanbul olmak üzere ülke genelinde yönetime el koyma teşebbüsünde bulunmuştur.

Ülke içinde destek bulamayan bu hareket sırtını dış mihraklara dayayarak ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve istikrarına göz dikmiştir. Bu büyük oyunu bozmak üzere başta polis teşkilatımız ve yüce Türk milleti sokaklara çıkarak tepkisini göstermiş, kendi oyuyla iktidara getirdiği milli iradeye bağlılığını bir kez daha göstermiştir. Ülkemizin iktidarına göz dikmiş olan vatan haini terör örgütüne en büyük mesajı yüce Türk milleti tankların üzerlerine çıkarak sabahlara kadar sokaklarda nöbetler tutarak vermiştir.

Ülkemiz içerisinde hiçbir kesimden destek göremeyen bu hareketin mensubu kişiler birer birer yakalanmakta ve Yüce Türk adaletine teslim edilmektedir. Bu alçak planı düzenleyenlere söyleyeceğimiz şudur ki Şerefli Türk milleti devletine ve demokrasisine yine sahip çıkmıştır.

Devleti ve milletiyle el ele veren tarihi bir dayanışma örneği sergileyen ülkemiz bu darbe girişimini akamete uğratmıştır. Ülkesini koruması için kendisine emanet edilen silahları milletine çevirenlerin sergiledikleri alçaklığı bu millet asla unutmayacaktır. Bu şanlı mücadelede hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyor, Allah’tan ülkemize ve milletimize böyle günler yaşatmamasını temenni ediyoruz.

Muzaffer DANALIOĞLU
ALUCRA KALKINMA VE EĞİTİM VAKFI BAŞKANI

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Milletimizin başı sağolsun. Alucra

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Dün gece yaşanan hain terör saldırısında şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın