Bitkisel yemekler Geleneksel Tıp Festivali’nde yarışıyor

Etkinlik kapsamında 15 Haziranda yapılacak olan yemek yarışmasında bitkisel yemekler yarışacak, yarışma saat 20:00’de başlayacak ve çeşitli etkinliklerle birlikte icra edilecek. Katılımın herkese açık olacağı ve Türkiye’nin bütün bölgeleri ve yörelerinin bitkisel yemek kültürünün ortaya çıkarılması amacını da barındıran yarışmanın tek kuralı ise yapılacak yemeklerin sadece bitkilerden oluşması. Et ve hamurun hiçbir surette kullanılmayacağı bitkisel yemeklerde her türlü bitki, meyve, sebze ve baharat kullanılabilecek.

Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali’nin ruhuna uygun olması amacıyla düzenlenecek olan yemek yarışmasına katılan bütün yarışmacılara ise hediye verilecek.13. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali, 9 Haziran Cumartesi günü halka mesir macunu saçılmasıyla başlıyor.

Geçmişten günümüze doğal tedavide kullanılan yaklaşık 600 bitki türünün yetiştirildiği ve Türkiye`de bir ilk olan Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi`nde, çok sayıda uzmanın katılımıyla gerçekleştirilecek toplantılarda, alternatif tıp uygulamaları tartışılacak. Festivalde belgesel gösterimi, çocuk programları, söyleşi, sema gösterisi ve tasavvuf müziği konserleri gibi etkinlikler yer alacak.

İletişim: 0530 554 66 28

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Beyoğlu’nda bulunan Alucra Vakfı’na bağlı köy dernekleri 7. Giresun Günleri ile ilgili hazırlıkları istişare etmek için toplanıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: