Bilgi Yarışması Çamlıyayla Köyü Dernek Lokalinde büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Son ana kadar başa baş şekilde ve kıyasıya bir rekabet içinde süren yarışma sonucunda programın ev sahipliğini üstlenen Çamlıyayla Köyü birinci olmuştur. İkinci köyümüz Topçam 3. Köyümüz ise Demirözü Köyü olmuştur.

Yapılan yarışmanın sponsor firmalarımıza, ERSE KABLO – FAR ELEKTRİK – GÜÇLÜ PLASTİK ELEKT. – GÖRKEM KIRTASİYE ‘ ye teşekkür ederiz.

Hemşerilerimiz in de yoğun ilgi gösterdiği Alucra Köyleri Liselerarası 4.Genel Kültür ve Bilgi yarışmasında; Türk Dili ve Edebiyatı, Fizik, Kimya, Biyoloji,  Matematik, Tarih, Coğrafya, İnkılap, Spor, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Bilim Tarihi ve Aktüalite başlıkları altında her soru 4 puan olmak üzere 25 soru sorulmuş olup değerlendirme 100 puan üzerinden yapılmıştır.

Gençlik Kolları Başkanımız Sn. Bilal Gülep’in Açılış Konuşmasıyla Programımız Başlamıştır…

OKU….

BEN OKUMA BİLMEMKİ…

OKU…

BEN OKUMA BİLMEMKİ…

YARADAN RABBİNİN ADIYLA OKU…

İLK AYETİNİN İLİM OLDUĞU BİR DİNİN MENSUPLARI OLMANIN VERDİĞİ HAKLI GURURUNU YAŞARKEN; DÜNYA ÜZERİNDE EĞİTİM SEVİYESİNİN EN DÜŞÜK OLAN DİNİN MENSUBU OLMANINDA MAHCUBİYETİNİ YAŞAMAKTAYIZ.

KARDEŞLERİM,

PİRİ REİSLERİ, İBNİ SİNALARI, HENÜZ 21 YAŞINDA İSTANBULU FETHEDEN FATİHLERİ YETİŞTİRMİŞ OLAN ECDADIMIZIN MİLLİ ve MANEVİ DEĞERLERİNİ İLİMLE, BİLİMLE HARMANLAYARAK YETİŞTİRDİĞİ BU BÜYÜK İNSANLAR BU GÜNÜMÜZDE GÜNEŞ GİBİ GELECEĞİMİZİ AYDINLATMAKTADIR.

YARINLARIMIZIN TEMİNATI OLAN SİZ GENÇ KARDEŞLERİMİZ BU ÜLKENİN, BU MİLLETİN İHTİYACI OLAN PİRİ REİSLERİ, İBNİ SİNALARI, FATİHLERİ OLACAKSINIZ.

YARINLARIMIZI EMANET ETTİĞİMİZ SİZ GENÇLERİMİZİN; SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE NE YAPTIĞINI BİLEN, MERAK EDEN, ARAŞTIRAN, HEDEFLERİNİ BELİRLEMİŞ ve O HEDEFE DOĞRU KOŞAN KORKMAYAN BİR NESİL OLDUĞUNUZDAN HİÇ ŞÜPHEM YOKTUR.

NE MUTLU BANAKİ; BUGÜN BURADA BULUNAN SİZ GENÇ KARDEŞLERİMİZİN GÖZLERİNDE GÖRDÜĞÜM IŞILTI YARINLARA DAHA EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİMİZ DUYGUSUNU YAŞATMAKTADIR. VE NE MUTLU SİZE Kİ; İHTİYACINIZ OLAN HER ANINIZDA YANINIZDA ALUCRA VAKFINI BULACAKSINIZ.

SAYGILARIMLA…

Vakıf Başkanımız Sn. Necdet Bekçi’nin konuşması..

Alucra Vakfı olarak bizleri Çamliyayla köy derneğinde ağırlayan Baskanımız Sn. Orhan BEKTAŞ’a, yönetim kuruluna ve Çamlıyayla’lı hemşerilerimize teşekkür ederiz.  Vakıf olarak 1. olan ögrencilerimizi 1 haftalık yurtdışına turu armağanımız olacak.

Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Sn. Rüstem Dindarol’un Konuşması…

“Milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak, her biri değişik bölümlerde okuyarak hedeflerine koşan. Bu öğrencilerimizi yarınlarda yalnız yürümeleri için tüm Alucra’lı dostlarımızın gençlerimize destek olmaları gerekmektedir. Burada önemli olan arkamızda bırakabileceğimiz, iyi bir eser ve nesiller olmalı. Bunu dostlarımızın gençlerimize ve öğrencilerimize verdikleri destek gösteriyor” dedi.

Alucra.com editörü ve Alucra Eğitim Derneği Başkanı Sn. Tülay Dolu’nun Konuşması..

Bu tür organizasyonların artarak devam etmesi gerektiğini belirterek 2.ve 3. olan köylerin öğrencilerini Alucra da 1 hafta bizzat gezdirip Alucra’mızın tarihi yerlerini tanıtmak ve turizmine katkı sağlamak olduğunu üstüne düşen her türlü göreve hazır olduğunu belirtti.
Jüri üyelerimizden oluşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarından Sn. İlhami ORAL yine İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarından Sn. Arif DEDE ve İTO Kadınlar Çeşmesi İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Sn. Ahmet BEKTAŞ salonda yerlerini almasıyla ve daha evvel yapılan yarışmalarda olduğu gibi bu programın yapımı, sunumu ve yönetimi Beyoğlu Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Sn. Av. Mustafa TAŞBAŞI tarafından yapılmıştır.

Programın sunumuna geçmeden evvel Av. Mustafa TAŞBAŞI yapmış olduğu konuşmada bir hatırasını anlatarak yarışmaya başlamıştır. Hatırasında “ Biz 1985 de İstanbul Eyüp İmam Hatip Lisesinde öğrenciydik. Okulda 750 öğrenci vardı. Okulun ilk üç derecesini Alucralı öğrenciler paylaşmıştı. Eyüp Kaymakamlığının düzenlediği  Liselerarası Genel Kültür ve Bilgi Yarışmasında Bu üç Alucralı öğrenci Eyüp İmam Hatip Lisesini temsilen katıldı ve 13 Lisenin iştirak ettiği bu yarışmada diğer okulların hepsinin imam hatip dışında okullar olmasına rağmen (Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Ticaret Lisesi gibi) Eyüp İmam Hatip Lisesi olarak 13 okul arasında yarışmada birinci olduk ve Kaymakam Beyden birincilik kupasına alarak Eyüp İmam Hatip Lisesine getirdik. Bu anımı bir İmam Hatipli ve bir Alucralı olarak hiç unutamıyorum. İşte şimdi biz de bu düşünceden ilham alarak kendi toplumumuzda da bu yarışmayı düzenlemeye başladık. Hamdolsun bugün 4. Defa düzenlemek üzere huzurundayız Ne kadar şükretsek azdır.” dedi.

Dereceye giren öğrencilerimize hediyelerini Vakıf Başkanımız Sn. Necdet BEKÇİ, Beyoğlu Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Sn. Av. Mustafa TAŞBAŞI, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarından Sn. İlhami ORAL yine İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarından Sn. Arif DEDE ve İTO Kadınlar Çeşmesi İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Sn. Ahmet BEKTAŞ, Alucra Eğitim Derneği Başkanı Sn. Tülay DOLU, sponsorlarımız ERSE Kablo adına Selami SİVRİTEPE, FAR Elektrik adına Zihni GÜLEP, GÜÇLÜ Plastik Adına Yılmaz BEKTAŞ ve GÖRKEM Kırtasiye Adına Adem BEKTAŞ ve Bilal BEKTAŞ  Takdim ettiler.

Geleceğimizin teminatı olan ve duyarlılığı ile gönüllerimize taht kuran Tuana Naz TİRYAKİ’ye sürpriz yapılarak Beyoğlu Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Sn. Av. Mustafa TAŞBAŞI tarafından hediye verildi.

Ayrıca yarışmaya katılan bütün öğrencilere hayatları boyunca kendilerine rehberlik edecek kitaplar hediye edildi.

 

Bilgi Yarışması Jüri Heyetimiz

Resim Galerisi İçin Tıklayınız.

 

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

köyler arası bilgi yarışmasının finali 24 Nisan Pazar

Okçular’da Görkemli Final

Vakfımızın geleneksel olarak beşincisini düzenlediği köyler arası bilgi yarışmasının finali 24 Nisan Pazar günü Okçular Tekkesi’nde büyük bir şölen eşliğinde gerçekleşti.

Bir Cevap Yazın