Beylikdüzünde Giresun Gecesi

Beylikdüzü Giresunlular Derneği, Beylikdüzü etkinlik alanında düzenlenecek olan ve 11 Temmuz Çarşamba akşamı saat: 20:00’de başlayacak Giresunlular Gecesi etkinliğine bütün Giresunluları davet etti.

Yöremiz sanatçılarının katılarak hemşehrilerimize eğlenceli türküler söyleyeceği geceye protokol davetlieri, Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu’ndan üyeler ve çeşitli dernek temsilcileri katılacak.Gecede yöresel tatlara yer verilecek, fotoğraf sergisi yer alacak, çeşitli etkinliklerin yanında sürprizlere de yer verilecek.

Giresun’un birlik ve dayanışma ruhunun sergileneceği ve birliğin öneminin vurgulanacağı Giresun Gecesi’ne katılım bu yüzden önem arz ediyor. Beylikdüzü Giresunlular Derneği Başkanı Yusuf Yakup Kendir, imkân bulan bütün İstanbullu Giresunluların geceye katılmasını ve yöresel kültürümüzü bir geceliğine dahi olsa, teneffüs etmesini arzu ettiğini söyledi.

Kendir, “Giresunlu her geçen gün daha da bilinçlenerek beraberlik ve dayanışma ruhunun ifade eden faaliyetlere katılım göstermektedir. Bu tür etkinlikler bir arada olma, hasret giderme, tanışma, kaynaşma ve sorunları paylaşarak çözümler aramak için bir platform ve zemin olarak değerlendirilmelidir. Hemşehrilerimi düzenlediğimiz gecede aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağım.” diye konuştu.

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Beyoğlu’nda bulunan Alucra Vakfı’na bağlı köy dernekleri 7. Giresun Günleri ile ilgili hazırlıkları istişare etmek için toplanıyor.

Bir Cevap Yazın