Alucralı Gençlerin İlk Çalıştay Heyecanı

Alucra gençliği, projeleri devamında gelen ilk çalıştay programını Beyoğlu Belediyesi Kefken Çevre Yaz Kampında büyük bir gururla gerçekleştirdi. Gençlerimiz  3 gün boyunca hem geleceğini tartıştı hem de doğayla iç içe güzel bir hafta sonu geçirdi. Seminerlerle zenginleştirilen çalıştay süresince hem kendini geliştirme fırsatı hem de büyükşehirler de kopmuş olan bağlarını onarmak adına büyük bir gelişme kaydetti. Alucra gençliğinin  kabuğunu kırmaya hazır olduğu bir kez daha görülmüş oldu.

15.05.2015 tarihinde Cuma günü saat  20:00 ‘de yola çıkan gençlerimiz kampa varışıyla birlikte birlik ve beraberlik  havasına çabuk girdi. Gruplar halinde toplanan gençlerimiz Alucra’nın gelecek 10 yılını değerlendirdikten sonra 16.05.2015 tarihinde 1. Çalıştayını gerçekleştirdi.

ALUCRA GENÇLİK ÇALIŞTAYININ 1.KISMI
Alucra Vakfı Gençlik Kolları Basın ve Yayın Sorumlusu Gökmen Yaylacı’nın sunduğu çalıştay da açılış konuşmasını yapan Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Fadime KAYA, Bizler vakfın geleceğiz, misyonumuza sahip çıkmalı, vizyonumuzu geliştirmeliyiz. Hepimizin imkanları aynı olmayabilir. Ancak vakfın çatısı altında ilkeli bir biçimde ortak bi paydada buluşarak gelişimimizi sürdürebiliriz,” sözleriyle açılışını yaptı.

Başkan yardımcımız konuşmalarını tamamladıktan sonra programın modarötörlüğünü üstlenen  Gençlik Kolları Genel Sekreteri Turgay KIRKIL söz alarak ’’Alucra gençliğinin kabuğunu kırmasının altını çizen Kırkıl eğitim,spor,siyaset ve sivil toplum kuruluşları gibi yerlerde en iyi kademeler ve önde giden fertleri olması gerektiğini sözleriyle belirtti.

Daha sonra katılımcılar söz aldı ve katılımcılar arasında ilk sözü alan Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Fatih KOCAMAN ’’özellikle bu son neslin Alucra gençliğinin tüm Alucra’yı projeleri, fikirleri ile peşinden sürükleyerek bir ivme kazanması gerektiğini ’’  belirtti.

Konuşmaların devamında yer alan Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı  Hüseyin URKAÇ  “Vakfımızın icraatlarını arkadaşlarım çok güzel bir şekilde izah ettiler zaten,  bizimde burada olma amacımız kabuğumuzu kırıp yeni fikirlere açılma çabamızdır.  Özellikle bayan  ve  liseli  arkadaşlarımızın  fikirlerine  her zaman açık olduğumuzu bunun yeni çağdaş fikirlerin aslında bizim için her zaman çok önemli  olduğunu belirti.

Gençlik Kolları Liselilerden sorumlu Teşkilat Başkan Yardımcısı Uğurcan KOÇAK “Gençlik kollarımızın bugüne kadar bir çok çalışmaları olmuştur. Ancak liseliler için kayda değer bir  çalışma yapılmamıştır. Biz de buradaki eksikliği görüp Gençlik Kolları Başkanımız Murat Yakupoğlu ve ekibiyle bir çalışma başlattık.Bundan sonra liseli arkaşlarımızın fikirlerine daha fazla önem vereceğiz,” dedi .  Ayrıca KOÇAK ,Başkan Yardımcımız Fadime KAYA’dan Liseli Alucra’lılara yapılacak programlarda  daha fazla özen gösterilmesi ve gençlerin deneyimlerini kazanabilmeleri gereken ilginin gösterilmesi  için kendilerinden söz aldı.

Çalıştayın ilk oturumu konuşmacılar ve katılımcıların fikir alışverişi ile son bulmuştur.
ALUCRA GENÇLİK ÇALIŞTAYININ 2.KISMI

Eski Gençlik Kolları Başkanlarımızdan Mücahit ŞERBETÇİ ve Ayhan YIRTMAZ Başkanlarımızda gençleri yalnız bırakmadı ve küçük bir teşekkür ve selamlama konuşması yaptılar. Konuşmalardan sonra seminer aşamasına geçildi. Sahnede Kişisel Gelişim Uzmanı Engin ALIŞ Beyefendi yerini aldı. Konuşmaları sırasında gençlerin nasıl doğru iletişim sağlayabileceğini, ikili ilişki ve grup ilişkilerini nasıl sağlam temeller üzerine kurulabileceğini anlatarak kişisel deneyim ve öğütleriyle gençlere yol gösterdi. Program Engin ALIŞ Beyin konuşmalarıyla sona erdi.

ALUCRA GENÇLİK ÇALIŞTAYININ 3.KISMI

Çalıştayın son kısmına geçildiğinde Alucra ilçemizin ve halkının genç lideri olan, Alucra Kalkındırma ve Eğitim Vakfı Gençlik Kolları Başkanımız Murat YAKUPOĞLU yaptı. Başkanımız sözlerinde, Alucra gençliğinin hedefleri ve ideolojileri olmasının altını çizdi, Başkan’’ İdeoojisi, hedefleri ve ahlakı  olmayan gençlik hangi üniversitede okursa okusun hangi işe girerse girsin ne kendisine ne de çevresine faydalı olabilir. Alucra’yı değiştirecek yeni kuşak gençler olan bizleriz. Çünkü bizlerin ideolojisi her türlü fitneden arınmış, İslam Ahlakı ve geleneklerimizle bütünleşmiş YENİ ALUCRA AKIMI’dır. Bizler bu akımın başlatanlarız bunu devam ettirecek kişiler ise bizden sonra gelecek yeni nesil genç kardeşlerimizdir.’’ Ayrıca Alucra’lı üniversiteli gençlerimizi yakından tanımak istediğini belirti.

Sonrasında Yusuf FENERCİ Beyin konseri ,ile gençlerimiz gece geç saatlere kadar eğlendiler.

17.05.2015   Pazar günü anfide buluşan gençler, misafirlerimizin konuşmalarıyla devam etti. Misafirlerimizden Mehtap DARAMA ,Şeyma DARAMA ,Enes GÜLEP ve Şeyda YEŞİLYURT söz alarak çalıştay programı ile ilgili teşekkür  konuşmaları yaptı. Sonrasında Gençlik Kolları Genel Sekreteri Turgay KIRKIL kapanış konuşmasını yaptıktan sonra kamptan hareket için İstanbul’a dönüş yolculuğuna geçilmiştir.

ÇALIŞTAY VE ANKET SONUÇLARI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLANACAKTIR.

 

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Selahattin Süleymanoğlu

Vakfımızın Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Vakfımızın Olağan Genel Kurulunda Selahattin SÜLEYMANOĞLU Vakıf Başkanı seçilmiştir.

Bir Cevap Yazın