Alucra Vakfı'nın Bayanları Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Alucra Vakfı’nın Bayanları Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Fadime KAYA 31 Ekim 2015 tarihinde Fatih Sultan Konağı’nda yönetiminde bulunan bayanların anneleri ve vakfı kadın kolları ile kahvaltıda buluştu.

Kahvaltı programına Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı Sn. Muzaffer DANALIOĞLU’nun eşi Necla DANALIOĞLU, vâkıfın Kadın Kolları Başkanı Sn. Cevahir YAYLACI ile yönetimi, gençlik kolları bayan yönetimi ile anneleri katıldı.

Bayanların birlik ve beraberliğini hedeflemek amaçlı düzenlenen bu tanışma kahvaltısına yoğun katılım oldu.  Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı Sn. Muzaffer DANALIOĞLU’nun eşi Necla DANALIOĞLU söz hakkı alarak , ‘ Alucra toplumunda bulunan bayanları bir çatı altında toplayıp, birlik ve beraberliğimizi sağlamak ve kadınlarımızın sosyal hayatta başarılarını öne çıkarmak için bu programın önemli olduğunu ve özellikle genç bayanlar için temsilci bir bayanın olmasının istikrarlı bir karar olduğunu dile getirdi’.

Kadın Kolları Başkanı Sn Cevahir YAYLACI ise konuşmalarında ‘ Vâkıfa bayanları alıştırmak için çok mücadele ettiklerini, mücadelelerinin sonunda inandıkları başarıya ulaştıklarını ve yeni göreve gelen genç bayan arkadaşları için gerekli tecrübelerinden esinlenerek her zaman arkalarında olacağını dile getirdi’.

Bu kahvaltıyı organize etmenin asıl amacını dile getirmek üzere Gençlik Kolları Başkanı Fadime KAYA söz hakkı alarak;

İlk zamanlar 20 kişilik yönetimin içerisinde tek bayan olmanın zorluğunu yaşadığını, lakin bu sürecin bayanların yönetime dahil olmasıyla çok kısa sürdüğünü belirtti.  Alucra toplumunda bayanların çok azimli, gayretli ve çabalı olmalarına rağmen insanlar tarafından eleştirisel boyutta yargılanmaları sebebiyle bayanlar adına temsilen bir bayan başkanın olması gerektiğini ve bununda istişareler sonucunda oy birliğiyle karar verildiğini dile getirdi. Bayanlar için kişisel gelişimi adına seminerler yapılacağını, vakıf içerisinde eğitim sınıfları açılarak bursiyerler tarafından gönüllü eğitim verileceğini, genç bayanların topluma daha duyarlı, daha bilinçli olarak yetişmesi için önce annelerin desteği ile vakfın bünyesine dahil edilmesi hususunda çalışmaların artacağını, yeni projelerde bayanların daha ön planda olacağının önemini dile getirdi.

Alucra Vakfı'nın Bayanları Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Alucra Vakfı'nın Bayanları Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Alucra Vakfı'nın Bayanları Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Alucra Vakfı'nın Bayanları Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Selahattin Süleymanoğlu

Vakfımızın Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Vakfımızın Olağan Genel Kurulunda Selahattin SÜLEYMANOĞLU Vakıf Başkanı seçilmiştir.

Bir Cevap Yazın