Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Beyoğlu’nda bulunan Alucra Vakfı’na bağlı köy dernekleri 7. Giresun Günleri ile ilgili hazırlıkları istişare etmek için toplanıyor.

Alucra Vakfı’na bağlı olan ve Beyoğlu’nda kurulu bulunan38 köy derneği 7. Giresun Günleri ve Büyük Giresun Taksim Yürüyüşü ile ilgili hazırlıkları istişare etmek için yarın Alucra Vakfı’nın Beyoğlu’nda bulunan merkezinde toplanıyor.

Saat 19:00’da başlayacak olan toplantıya 38 Alucra köy derneğinden başka, davet edilen Keşap Hisarüstü Köyü Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği, Görele Kuşçulu, Piraziz Armutçukuru Köy dernekleri de katılacaklarını bildirdiler.

28 Nisan’da Taksim’de yapılacak olan Büyük Giresun Taksim Yürüyüşü ve 2 – 3 – 4 – 5 Mayıs tarihlerinde Feshane’de yapılacak olan Giresun Günleri etkinliklerinin hazırlıkları ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen toplantıya yoğun bir katılım bekleniyor.

Toplantıyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Giresun Federasyonu Genel Başkanı Hasan Turan, “Giresun Günleri’ne gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını, bu yüzden toplantıyı düzenleyen Alucra Vakfı’na şükranlarını sunduklarını dile getirdi.

Giresun derneklerinin Giresun Günleri’ne sahip çıkması anlamına gelen bu toplantıların verimli bir şekilde devam etmesini dilediğini söyleyen Turan, “Bütün ilçelerimizden gelen bu tür destek ve katılım Giresun Günleri’ni Giresun’un öncü markası haline getirmektedir. Bu da Giresun açısından çok sevindirici bir durumdur.” diye konuştu.

Alucra Vakfı köy dernekleri Giresun Günleri için toplanıyor

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Giresun gençleri atalarının izinde

Giresun Gençleri Atalarının İzinde!

Giresun Gençleri, ülkemizin kurulmasında destanı kahramanlıklar sergileyen atalarına olan vefa borçlarını ağustos'ta, Afyonkarahisar Doğanlar köyünde gerçekleştirilen anma programı öncesinde...

Bir Cevap Yazın