Giresunlular Şehitliği’ne Ziyaret

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu il ve ilçelerden sivil toplum kuruluşları, ilçe derneklerinin katılımıyla organize edilen ülkemizde başka bir ilde şehitliği olan ilimiz Giresun’un, Afyonkarahisar’da bulunan Giresunlular Şehitliği’nde bu yıl ikincisi düzenlenen anma törenine Alucra Vakfı ve Vakıf Gençlik Kolları olarak katıldık.

Gerçekleştirilen tören Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Hasan TURAN böyle büyük bir organizasyona imza attıklarını ifade ederek, kendilerinden desteklerini esirgemeyen İstanbul’un, Giresunlu Belediye Başkanları Remzi Aydın, Lokman Çağırıcı ve Murat Aydın’a teşekkür etti. Organizasyonda Afyonkarahisar ve İscehisar İlçe protokol üyelerinin de kendilerine her türlü desteği verdiğini aktaran Başkan Turan, ilerleyen yıllarda daha büyük organizasyonlara imza atacaklarına inandığını belirtti.

“Geçmişini bilmeyen bir milletin geleceğini başkaları yazarmış. Geçmişte bu aziz Vatanı bizlere emanet eden başta Giresunlu şehitlerimizi 42 ve 47. gönüllü alayları kurarak bu vatanı bizlere emanet etmişlerdir. Biz o aziz şehitlerimizin manevi ruhları önünde saygı ile eğiliyoruz. Kendilerini rahmet ve minnetle anıyoruz. Onların yolunda gittiğimizi, onların davalarına bağlı olduğumuzu, bugün buradan Dedesivri Tepesinden bütün dünyaya ilan ediyoruz. Dün onlar bu vatanı işgale koşan müştevilere karşı, inancımızı, milletimizi ve devletimizi yıkmaya koşan müstevilere karşı gönüllü olarak cephelere koştular. Bizde onların davasına bağlı torunları olarak, aynı şekilde her daim bu millet, bu vatan için gönüllüyüz.’’

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Selahattin Süleymanoğlu

Vakfımızın Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Vakfımızın Olağan Genel Kurulunda Selahattin SÜLEYMANOĞLU Vakıf Başkanı seçilmiştir.

Bir Cevap Yazın