92/1 Tertip Askerlerimizi Çoşkuyla Ugurladık

Alucra Vakfı Gençlik Kolları Olarak  92/1 tertip  Alucralı genç kardeşimiz için 250 Kınalı Kuzumuzu askere uğurlama gecesini Simge düğün salonunda Çoşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirdik.

Vakıf Başkanımız Sn. Necdet Bekçinin Açılış Konuşması

Gençlik Kolları Başkanımız Sn. Bilal Gülep’in Açılış Konuşmasından bir Kesit

Mehmetçiğin makamını şan ve şerefini ölçecek ne bir terazi , ne bir endaze ne bir kıstas , ne de bir mikyas vardır. Şu bakımdan ; Allah’ın Rasülü (S.A.V.)’in mukaddes ve mübarek isimlerinden birine sırf o isme duyduığu saygı ve muhabbet yüzünden küçük  bir değişiklik ile Muhammed’i Mehmed yapan , böylece İslam ülkelerinin hiçbirinin eremediği bir ruh asaletinden duygu cevheri bakımından örnek veren …

Mehmetçik hangi ordunun , tümen , alay , tabur ve bölüğünden ve şanlı ordumuzun hangi basamağına ait olursa olsun doğrudan doğruya o yüce isme bağlılığın bir sembolüdür.

Askerlik Peygamber ocağıdır .Mehmetçik ise o ocağın ATEŞİDİR. Mehmetçik var olduğu sürece bu ocak sönmeyecektir.

Askerimiz Vatan nöbetini tutarken bizde onların yerine Annelerimize evlatlık nöbetini tutmaya hazırız.

Askerlik Bir namusdur onu korumak gerek.Bir destandır onu okumak gerek. Bir nurdur sığınmak gerek . Bir cevherdir değerinin bilmek gerek. Bir manadır onu yaşamak , yaşatmak gerek.

Asker Gecemize Yogun İlgi Gösterildi.

AK Parti 2. Bölge Milletvekili Ahmet Baha Öğütken, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Rüstem Dindarol, MHP Beyoğlu İlçe Başkanı Osman Gür, CHP Beyoğlu İlçe Başkanı İnan Güney, SP Beyoğlu İlçe Başkan Vekili Ceyhan Yamak, AK Parti Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Tezgel, SP Gençlik Kolları Başkanı Yasin Gülpınar, Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeleri Alirıza Yakupoğlu, Adnan Kaya, Alucralı Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, yönetim kurulu üyeleri, Piyalepaşa Mah. muhtarı Sabri Comart, ile çok sayıda asker ailesi ve gençler katıldı. Gecede açılış konuşmasını yapan Gençlik Kolları Başkanımız Bilal Gülep geceye katılan misafirlerimize teşekkür etti.

Yerel Basınımızında Gecemize Yogun İlgisi Vardı.

Vadimizin Basın mensuplarından Metin Rusenoğlu, İlhan Çabukol ve Halil Derya programımıza göstermiş oldukları ilgi için teşekkür ederiz.

 Söz Sırası Sanatçılarımızda

Kelkit vadisini sanatçılarından Canan Başaran (CANO), Onur Bozatlı ve Ercan Türkmenin sahne aldığı gecede Askerlerimiz ve Misafirlerimiz söylenen türküler ve oyun havaları ile doyasıya eğlendiler.

Canan Başaran sahne aldığı sırada askerlerimiz sahneye alarak kendilerini tanıtmaları için söz hakkı verdi. Askerlerimizin kendilerini tanıtmaları sırasında neşeli dakikalar yaşandı.

Cano önce duygulandırdı Sonra duygulandı. 

Bir kardeşimizin isteği üzerine söylemiş oldugu türküyle herkesi duygulandıran cano programının bitiminde Vakıf Başkanımız Necdet Bekçinin teşekkür konuşmasında Asker Annesi olduğunu hatırlatmasıyla duygulanmasına sebep oldu.

Vadimizin Genç Sesi Ercan Türkmen

Vadimizin Güçlü Seslerinden Onur Bozatlının Türküsü Yarım Kaldı.

Asker gecemize uzun havayla başlangıç yapmak isteyen Onur Bozatlı Asker annelerinin gözyaşlarına hakim olamadıklarını görünce türküyü yarıda kesti. Bir süre ara verdikten sonra programına oyun havalarıyla devam etti.

 
Gençlik kolları Başkanımızın Teşekkür Konuşmasıyla Gece Tamamladı
 
 
Sponsorlarımıza Teşekkür Ederiz.
 
 

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Ramazan Bayramınız Mübarek olsun

Ramazan Bayramınızı Kutlarız

Alucra Gençlik olarak tüm hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını kutlarız.

Bir Cevap Yazın