12.Geleneksel Alucra Ekin ve Kültür Festivalini büyük bir şölen havasında gerçekleştirdik.

12. Ekin ve Kültür Festivalini büyük bir şölen havasında gerçekleştirdik

Türkiye’nin ve Dünyanın dört bir yanından gelen hemşehrilerimiz ve misafirlerimizle beraber Alucra’mıza ve Alucra’lılara yakışan bir festival gerçekleştirdik.

Adeta bir gelin gibi süslenen festival alanına, muhteşem bir sahne, ses düzeni bayraklar ve flamalar başka bir güzellik kattı.

Festivalin açılış konuşmasını Vakıf Başkanımız Sinan KARAVELİ yaptı. Gelen tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkanımız göreve geldikleri günden bu güne kadar yaptıkları hizmetleri dile getirerek, aynı anlayış ve ilkelerle çalışmaya devam edeceklerini söyleyerek yaşlısıyla, genciyle bütün herkesi Alucra’ya sahip çıkmaya davet etti.

Mütevelli Heyeti Başkanımız Muzaffer DANALIOĞLU yaptığı konuşmalarında festivalimize teşrif eden bütün misafirlere teşekkür ederek her zaman bir ve beraberlik içinde hizmet etmeye devam edeceklerini beyan etti

Alucra Belediye Başkanımız Halil İbrahim YAĞCIOĞLU ve Alucra Kaymakamı Hacı Arslan UZAN’da günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarının yanında Alucra’mızla ilgili yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verdiler.

Mütevelli Üyemiz ve Giresun Milletvekili Nurettin CANİKLİ’de Ülke gündeminin yanında bölgemiz ve Alucra ile ilgili yapılan hizmet ve çalışmalardan bilgiler verdi. Alucra’mıza yeni projelerle katkı yapacaklarını, köy  ve mahalle yollarının kalanlarının yapımının süratle tamamlanacağını, yeni alanların tahsis edileceğini, fakir ve ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz prefabrik konutların yapılacağını, kurtbeli yolunun en kısa zamanda tamamlanması için gerekli çalışmaların yapıldığının müjdesini verdi.

Vakfımıza maddi manevi katkı yapan hemşehrilerimize plaket takdimi ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyelerimizin misafirlere tanıtımının ardından yöresel sanatçılarımız sahne aldılar. Sanatçılarımızdan Zurnacı Halil, Bayram KANTAR, Salim IŞIKLI, Hasan SEFEROĞLU, Nazmi CAN, Tülay MACİRAN ve Mustafa KÜÇÜK  Aytaç ÖKSÜZ’ün sunumuyla sahne alarak festivalimize coşku ve renk kattılar.

Yapılan Başak yarışmasında ilk üç dereceye giren yarışmacı hemşehrilerimize ödülleri takdim edildi.

 

Vakıf Başkanımız Sinan KARAVELİ yaptığı kapanış konuşmasında katılan bütün misafirlere, festivalin yapımı ve organizesinde emeği geçen Yönetim Kurulu Üyelerine, Kadın Kolları Başkanı Cevahir Yaylacı’ya ve yönetimine, Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Yırtmaz ve yönetimine , Belediye Başkanlarına, İş Adamlarımıza, emniyet güçlerimize ve tüm mütevelli üyelerimize teşekkür  ederek daha güçlü, daha güzel  organizasyonlarda beraber olma temennisinde bulundu.

 

12.Geleneksel Alucra Ekin ve Kültür Festivalini büyük bir şölen havasında gerçekleştirdik.

12.Geleneksel Alucra Ekin ve Kültür Festivalini büyük bir şölen havasında gerçekleştirdik.

12.Geleneksel Alucra Ekin ve Kültür Festivalini büyük bir şölen havasında gerçekleştirdik.

 

Yazar Selim Türkdönmez

İlginizi çekebilir

Selahattin Süleymanoğlu

Vakfımızın Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Vakfımızın Olağan Genel Kurulunda Selahattin SÜLEYMANOĞLU Vakıf Başkanı seçilmiştir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: